Haber Detayı
05 Nisan 2020 - Pazar 14:22
 
Çankaya'da 2.430 Ayrı Noktada Dezenfekte Çalışması
Çankaya Belediyesi ilaçlama birimi ekipleri, belediye birimlerinden başlayarak kamu kurumları, eczaneler, taksiler ve taksi duraklarını da kapsayan 2 bin 430 noktada dezenfekte çalışması yaptı.
Çankaya Haberi
Çankaya'da 2.430 Ayrı Noktada Dezenfekte Çalışması

Çankaya Belediyesinin korona virüse karşı ilçe genelinde yürüttüğü çalışmalar aralıksız devam ediyor. Çankaya’da vatandaşların sürekli kullandığı alanlar öncelikli olmak üzere birçok noktada çalışma yapan Çankaya Belediyesi ilaçlama birimi ekipleri, okul, muhtarlık, taksi durakları ve taksiler, Aile Sağlığı Merkezleri, eczaneler, kamu kurumları gibi alanları dezenfekte etti.

 

ECZANELER, AİLE SAĞLIĞI MERKEZLERİ VE TAKSİLERE ÖZEN GÖSTERİLDİ

Kritik sürecin başlamasından bu yana Çankaya Belediye Başkanlığında 4 kez dezenfekte çalışması yapan ekipler, Birleşmiş Milletler binası, Çankaya Nüfus Müdürlüğü, Çankaya Kaymakamlığı, Çankaya Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfı, İçişleri Bakanlığı Ana ve Hizmet Binaları, Çankaya İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı karakollar,  250 Polis Koruma Noktası, TSK’ya bağlı 4 birim, Çankaya Posta Dağıtım Merkezi, Çankaya Halk Eğitim Merkezi, Bahçelievler Türk Telekom, Cevizlidere Sağlık Bakanlığı Çağrı Merkezi Binası, DİSK Genel-İş ana binası ve misafirhanesi gibi birçok noktada çalışmalarını tamamladı.

 

Çankaya’daki 6 vergi dairesini de dezenfekte eden ilaçlama birimi ekipleri, 114 muhtarlık binası, 70 PTT, 13 okul, 602 eczane, 250 taksi durağı, 1120 taksi ve 64 Aile Sağlığı Merkezini dezenfekte etti. Çankaya Belediyesi, koronavirüsle mücadele çalışmaları kapsamında 2 kez dezenfekte edilen Aile Sağlığı Merkezlerinde çalışmalarını periyodik olarak sürdürecek. Belediye, koronavirüs tehlikesinin başlamasıyla birlikte kreşlerinde, Çankaya Evlerinde ve kültür ve sanat merkezlerini de dezenfekte etti. Belediye ekipleri bazı medya kuruluşlarında da dezenfekte çalışması yaptı.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Çankaya'da, 2.430, Ayrı, Noktada, Dezenfekte, Çalışması,
Yorumlar
Haber Yazılımı