Haber Detayı
12 Kasım 2017 - Pazar 19:26
 
Çankaya'da Çocuk Filmleri Festivali Başladı
Çankaya Belediyesi “Çocuk Diyarı Uluslararası Çocuk ve Gençlik Filmleri Festivali” Başkentte yüzlerce çocukla buluştu.
Çankaya Haberi
Çankaya'da Çocuk Filmleri Festivali Başladı

Çankaya Belediyesi ve Sinetopya işbirliğinde düzenlenen “Çocuk Diyarı Uluslararası Çocuk ve Gençlik Filmleri Festivali” açılış gecesi Çankaya Belediyesi Yılmaz Güney Sahnesi’nde gerçekleşti. Gecede Çer Çöp Ritim Orkestrası ve Şubadap Çocuk Orkestrası katılımcılara keyifli bir gece yaşattı. Sahnenin çocuklara bırakıldığı açılış töreninde İsveç yapımı “I am Round” (Ben Yuvarlağım) isimli animasyon filmi de izleyicilerle buluştu.

Sanatçı Mert Fırat yoğunluğundan dolayı katılamadığı geceye görüntülü mesaj göndererek, çocuk filmleri festivalinin anlamına dikkat çekerek, “Yarınlarımızı sinemayla büyütelim” dedi. Sahneye çıkan Çer Çöp Ritim Orkestrası’nın kullandıkları ileri dönüşüm müzik aletleri ile sergiledikleri performans izleyicilerden büyük alkış aldı.  

Dolu dolu bir program kapsamında ilerleyecek festivalde, 52 film perdeye yansıyacak. Kısa, uzun metrajlı filmlerin çeşitliliği ise çocuk filmleri, gençlik filmleri, dünyadan seçmeler, Alman Çocuk Filmleri gibi alt başlıklarda izleyici ile buluşacak. Yılmaz Güney Sahnesinde 33, Alman Kültür Merkezinde 15, ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezinde ise 4 film gösterilecek.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Çankaya'da, Çocuk, Filmleri, Festivali, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı