Haber Detayı
16 Mart 2017 - Perşembe 00:41
 
Çankaya'da İşyerlerine Mor Bayrak Uygulaması
Çankaya Belediyesi, kadın girişimcilerce kurulan veya çalışanlarının yarısından fazlası kadın olan işletmeleri "Mor Bayrak" ile ödüllendiriyor.
Çankaya Haberi
Çankaya'da İşyerlerine Mor Bayrak Uygulaması

Türkiye'nin ilk "Mor Bayraklı" yerel yönetimi Çankaya Belediyesi, hazırladığı "Yerel Eşitlik Eylem Planı" çerçevesinde, kadın girişimcileri ve ekonomide kadın istihdamını desteklemek amacıyla tüm Türkiye'ye örnek olacak bir projeye daha imza atıyor. Belediye, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü öncesinde kadın girişimcilerce kurulan veya çalışanlarının yarısından fazlası kadın olan işletmeleri "Mor Bayrak" ile ödüllendiriyor.

MOR BAYRAK PROJESİ
Kadın girişimcilerin sayısını arttırmak, kadınların toplumda çağdaş ve güçlü bireyler olarak yer almalarını sağlamak amacıyla başlatılan 'Mor Bayrak Projesi'yle, Çankaya'da kadın istihdamına önem veren, kaliteli ve temiz hizmet sunan tüm işyerleri, (Güzellik salonu, kuaför ve masaj salonu hariç) "Mor Bayrak" ödülü için Çankaya Belediyesi'ne başvurabilecek. Koşullara uyan işletmeler "Mor Bayrak" belgesi ve logosunu tüm reklam, tabela ve menülerinde kullanabilecek.

BAŞVURU ŞARTLARI

Projeye göre, "Mor Bayrak" almak için başvuran işletmelerde, 
- Kadın girişimci veya çalışanlarının yüzde 50'si ya da daha fazlasının kadın olması;

- İşyerinin kaliteli ve temiz hizmet vermesi;

- İşyerinin asgari teknik ve hijyen şartlara sahip olması hususları aranacak.  

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Çankaya'da, İşyerlerine, Mor, Bayrak, Uygulaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı