Haber Detayı
08 Ekim 2020 - Perşembe 09:54
 
Çankaya'da Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı
Çankaya Belediyesi ile DİSK’e bağlı Genel İş 1 nolu şube arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.
Çankaya Haberi
Çankaya'da Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

Çankaya Belediyesinin, DİSK Genel- İş 1 nolu şubede örgütlü İmar A.Ş., Belde A.Ş. ve kamu işçilerinin 2020-2022 Toplu İş Sözleşmesi, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen ve Genel İş Genel Başkanı Remzi Çalışkan tarafından imza altına alındı.  

Koronavirüs pandemisi tedbirleri alınarak Çankaya Belediyesi Ahlatlıbel Atatürk Parkında şölen havasında geçen imza törenine çok sayıda Çankaya Belediyesi emekçisinin yanı sıra CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, CHP İşçi Sendikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, CHP Parti Meclisi üyeleri, milletvekilleri, Genel İş 1 Nolu Şube Başkanı İsmail Yıldırım, CHP Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı, CHP Çankaya İlçe Başkanı Fahri Yıldırım katıldı. 

İki yıl süreyle geçerli olacak ve yaklaşık 2 bin 100 işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesine Taşdelen ve Çalışkan imza atarken başkanlar sözleşmeyi halay çekerek kutladı. Güzel havanın da etkisiyle coşkulu bir şekilde geçen toplu iş sözleşmesi imza töreninin ardından bir konuşma yapan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, sözleşmenin tüm Çankayalılara hayırlı olması dileğinde bulundu. 

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Çankaya'da, Toplu, İş, Sözleşmesi, İmzalandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı