Haber Detayı
27 Aralık 2017 - Çarşamba 21:57
 
Çankaya'da Yeni Yıl Hediyeleri Kadınlardan
Çankaya Belediyesi, kadınların sosyal ve ekonomik yaşama katılımına destek vermek, kadın emeğini görünür kılmak üzere alışveriş merkezlerinde stantlar açtı. Yeni yıl için hazırladıkları el emeği ürünlerini satan kadınlar, evde ürettiklerinin gelire dönüşmesinden mutlu.
Çankaya Haberi
Çankaya'da Yeni Yıl Hediyeleri Kadınlardan

Çankaya Belediyesi, kadınların sosyal ve ekonomik yaşama katılımına destek vermek, kadın emeğini görünür kılmak üzere pazar yerlerinin dışında yeni yıl öncesi alışveriş merkezlerinde de stant açtı.

Taurus ve 365 Alışveriş Merkezlerinde kadınların el emeği ürünlerini alıcısıyla buluşturmasını sağlayan Çankaya Belediyesi, emeğin maddi karşılığını bulmasına destek oluyor. Takılardan çantalara, berelerden dekoratif objelere kadar her beğeniye uygun olabilecek ürünlerin yer aldığı stantlar, yeni yıl hediyelerine el emeği seçeneği sunuyor.

Kimisinin Çankaya Belediyesi Çankaya Evleri’nden aldığı eğitim sonucunda kimisinin kendi çabasıyla üretime başladığı kadınlar, ürünlerinin kendilerine ait bir stantta beğeniye sunulmasından büyük mutluluk duyuyor. Daha önce parça parça satış yapmaya çalıştıklarını ancak zorlandıklarını belirten kadınlar, emeklerinin talep görmesinden, evde ürettiklerinin evde kalmamasından yeni üretimler için büyük bir destek olduğunu belirtiyor.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Çankaya'da, Yeni, Yıl, Hediyeleri, Kadınlardan,
Yorumlar
Haber Yazılımı