Haber Detayı
07 Mayıs 2018 - Pazartesi 07:55
 
Çankaya'da, Zafer Parkı Hizmete Açıldı
Çankaya Belediyesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunda önemli yere sahip Lozan Zaferi’ne verdiği değeri, Lozan Park ve İsmet İnönü Parkı’ndan sonra Zafer Park’ı da hizmete açarak bir kez daha gösterdi.
Çankaya Haberi
Çankaya'da, Zafer Parkı Hizmete Açıldı

Çankaya Belediyesi, Lozan Park ve  İsmet İnönü Parkı’ndan sonra Zafer Park’ın da açılışını gerçekleştirdi. Parkın açılışı Anadolu rock müziğinin güçlü sesi Haluk Levent konseri ile gerçekleştirildi. Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in ev sahipliğinde düzenlenen açılış ve konsere sağanak yağmura rağmen Ankaralılar akın etti. Konsere katılanlar Haluk Levent ile birlikte İzmir Marşını da coşkuyla söyledi. Açılışa CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, CHP Çankaya İlçe Başkanı Yeliz Aşçı, Çankaya Belediyesi eski başkanı Doğan Taşdelen de katıldı.

 

Açılış öncesi halka seslenen Taşdelen, Birlik Mahallesi’nde Lozan, İsmet İnönü Parklarının ardından Zafer Park’ı da açmanın büyük bir mutluluk olduğunu dile getirerek, “Varlığımızın, bağımsızlığımızın, özgürlüğümüzün sebebi olan Atamızın en yakın silah arkadaşının adını verdiğimiz parkın yanına yaptığımız bu parka Zafer ismini vermemiz tesadüf değildir. Yaptığımız işlerle hizmet üretirken tarihimize, cumhuriyetimize sahip çıkmak da bizim görevimiz” dedi.

 

EN BÜYÜK YATIRIM PROGRAMI

Göreve geldiği günden bu yana, Çankaya’ya 7 yeni kreş, 14 Çankaya Evi, 54 park ile 500 bin metrekare yeşil alan, 10 bin metrekare üretim ve lojistik tesisi, kazandırdıklarını, belediyeye ait tüm tesisleri yenilediklerini dile getiren Taşdelen, 2 yüzme havuzunun, 1 buz pateni salonunun da bitmek üzere olduğunu söyledi. Taşdelen, yatırımların tamamının Çankaya’nın en değerli arsaları üzerinde yükseldiğine de dikkat çekti. Çankaya’nın en büyük yatırım programını hayata geçirdiklerini ifade eden Taşdelen, “Çünkü biz Mustafa Kemal’in ilçesiyiz ve yaptığımız hizmetlerle O’na layık olmamız gerekiyor” diye konuştu.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Çankaya'da,, Zafer, Parkı, Hizmete, Açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı