Haber Detayı
27 Şubat 2017 - Pazartesi 22:27
 
Çankaya Evleri, Diplomat Eşlerinin Meskeni Oldu
Çankaya Belediyesinin Çankaya Evleri, Çankayalıların yanı sıra Başkentte yaşayan yabancılar ile diplomatik misyonun uğrak yeri oldu.
Çankaya Haberi
Çankaya Evleri, Diplomat Eşlerinin Meskeni Oldu

Çankaya Evlerinde açılan çeşitli kurslara katılan yabancıların sayısı her gün artarken İsviçre Büyükelçisi'nin eşinden sonra  Batı Afrika ülkesi Benin Cumhuriyeti'nin Büyükelçiliğinde görevli bir diplomatın eşi de dikiş-giyim kurslarına katılıyor.

Batı Afrika ülkesi Benin Cumhuriyeti'nin Ankara Büyükelçiliği Ataşesi Hubert Agdin Dossou’nun eşi Baı Sabıne Attıgla Dossou, Cebeci Çankaya Evi’nin gözde kursiyeri olarak dikiş-giyim kursunda 22 kursiyer arkadaşıyla birlikte hünerlerini sergiliyor.

SALI GÜNLERİNİ İPLE ÇEKİYORUM

Arkadaşlarının tavsiyesi ile kursa katıldığını belirten Dossou, Beytepe’de oturmasına rağmen ilgi duyduğu dikiş eğitimini almak için salı günleri Cebeci Çankaya Evi’ne geliyor. Eğitmeni ve kursiyer arkadaşlarını çok sevdiğini dile getiren Dossou, ‘Burada 3 yılı aşkın süredir yaşıyoruz. Türk insanı çok sıcakkanlı, eğitmenim ve kursiyer arkadaşlarım bana çok yardımcı oluyorlar. Eşim evde oturmama çok üzülüyordu, bu kursla birlikte boş zamanımı değerlendirip ilgi duyduğum dikişte kendimi geliştiriyorum. O yüzden salı günlerinin bir an önce gelmesini istiyorum’ diye konuştu.

ARKADAŞLARIMA HEDİYELİK ETEKLER DİKİYORUM

Kasım ayında başlayan kurs boyunca kendisini geliştirdiğini ifade eden Dossou; şimdiye kadar nevresim takımı, pike ve 3 tane etek diktiğini söyledi. Arkadaşları için de hediyelik etekler dikeceğini söyleyen Dossou, dikeceği etekleri Eylül ayında tatile gideceği Benin’de, arkadaşlarına hediye edeceğini söyledi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Çankaya, Evleri,, Diplomat, Eşlerinin, Meskeni, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı