Haber Detayı
23 Mart 2017 - Perşembe 00:35
 
Çankaya İlkokulu'nda Orman Haftası Etkinlikleri
Her yıl 21-26 Mart tarihleri arasında kutlanan Orman Haftası etkinlikleri kapsamında Çankaya İlkokulu öğretmenleri ve öğrencileri tarafından düzenlenen programa Çankaya İlkokulu Müdürü, Müdür Yardımcıları, öğretmenler ve birçok sayıda veli katıldı.
Çankaya Haberi
Çankaya İlkokulu'nda Orman Haftası Etkinlikleri

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından 2-D sınıfının ‘‘Yavru TEMA’’ andı ile devam etti. 4-D sınıfı öğrencilerinden Berfin Naz Erdem’in günün anlam ve önemini belirten konuşması ve 3-G sınıfı öğrencisi Damla Sağlamer’in ‘‘İğde Ağacı’’ isimli anıyı seslendirmesi tüm seyirciler tarafından beğeni topladı. 3.sınıfların flüt korosu, orman konulu şiir ve ‘‘Doğanın Akciğeri Ormanlar’’ yazısının okunmasının ardından melodika korosuyla program tam bir şölene dönüştü. Kendi yazmış oldukları ‘‘Orman’’ şiirini seslendiren 4.sınıf öğrencileri Göksu Elif Akgül ve Kayra Begeç’te yine tüm izleyenler tarafından büyük alkış topladı. Orman konulu pandomim gösterisi ile devam eden program İngilizce şarkı ve ödül töreni ile son buldu. Orman haftası münasebetiyle okullarında düzenlenen sınıflar arası şiir, hikaye ve ormana mektup dallarında 1, 2 ve 3.lere ödülleri Okul Müdürü tarafından verildi.

Günün sonunda Çankaya İlkokuluna ziyarette bulunan TEMA gönüllüleri ve TÜRÇEV ‘‘Okullarda Orman’’ koordinatörü Fatma Köle getirdikleri meşe palamutlarını Minik TEMACI öğrencilerle birlikte saksılara dikerek, ormanların önemini ve orman sevgisini konuştular.

Çankaya İlkokulu Müdürü Metin Doğan Bayındır; ‘‘Bizler eğitimci olarak öğrencilerimizi ezberci bir eğitim şekliyle değil onlara şarkı söyleterek, tiyatro yaptırarak, grup içerisinde birbirleri ile iletişime geçmelerini sağlayarak kısacası yaparak ve yaşayarak öğrenmelerini sağlıyoruz. Yaparak ve yaşayarak öğrenmek öğrencilerimizin yaratıcılıklarını geliştirir, sosyal ve duygusal gelişimini sağlar, dikkat, konuşma, dinleme, anlatma, algılama ve yorumlama gibi iletişim yeteneklerini geliştirir.’’ dedi. Bayındır; Orman Haftası etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen programda emeği geçen herkese teşekkürlerini ileterek konuşmasını sonlandırdı.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Çankaya, İlkokulu'nda, Orman, Haftası, Etkinlikleri,
Yorumlar
Haber Yazılımı