Haber Detayı
01 Temmuz 2017 - Cumartesi 13:46
 
Çankaya'nın Gençleri Dünyaya Açılıyor
Çankaya Belediyesi, yeni bir sosyal projeyi daha uygulamaya başlıyor. Gençlerin yabancı dil öğrenmesini destekleme kararı alan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Temmuz ayında 10 yabancı dil okulu ile indirim protokolü imzalayacak.
Çankaya Haberi
Çankaya'nın Gençleri Dünyaya Açılıyor

Çankaya Evlerinde ve kreşlerinde yabancı dil eğitimi veren Çankaya Belediyesi, yabancı dil öğrenmek isteyen Çankayalı gençlere yeni bir fırsat sunuyor. 10 yabancı dil okulu ile önümüzdeki günlerde indirim protokolü imzalayacak Belediye, 18-30 yaş arasındakilerin başvurabileceği proje sayesinde yabancı dil öğrenimine destek verecek. Projeden devlet üniversitelerinden mezun olan ya da öğrenci olan Çankayalılar yararlanabilecek.

OKUL BAŞARISI ÖLÇÜT

Yabancı dil okulları ile ortak yürütülecek projeye başvurularda, Çankaya’da ikamet ettiğini gösterir belge, öğrenciler ve mezun olanlar için not ortalamasını gösterir belge istenecek. Başvurularda 4’lük sistemde 2.30 ve üzeri ile 100’lük sistemde 65 ve üzeri not ortalaması dikkate alınacak. Başvurular, Çankaya Halk Sağlığı Merkezi Mithatpaşa Caddesi No:52 Kat 4’de yapılabilecek.

10 DİL OKULU İLE İŞBİRLİĞİ

Çankaya Belediyesinin gençlere yönelik projelerinden biri olan yabancı dil eğitimini sağlayacak ve farklı oranlarda indirim uygulanacak dil okulları ise şöyle: Karacan Akademi, Active English, London Bridge Dil Okulları, Ankara Amerikan Kültür Dil Okulları, Birleşik Krallık İngiliz Kültür Dil Okulları, English Time, Özel Bahçelievler Türk Amerikan Derneği Yabancı Dil Kursu, Özel Etimesgut Türk Amerikan Derneği Yabancı Dil Kursu, Kavaklıdere Çankaya Türk Amerikan Derneği Dil Okulu, Prestige English Yabancı Dil Kursu.

ÇANKAYA’DA DİL ÖĞRENİMİ ÖNEMLİ

Yabancı dil öğrenimine bütçe ayıramayan ve imkanları sınırlı olan gençler için başlayacak dil öğrenimi Çankaya Belediyesinin okulöncesi eğitim verdiği kreş müfredatlarında da yer alıyor. Kreşlerde eğitim alan yaklaşık 1000 çocuğa İngilizce eğitimi veren Belediye, dil kurslarının Çankaya Evlerinde de yer almasına özel önem gösteriyor. Sadece bu yıl 2 bin 109 kişinin ücretsiz dil kursu gördüğü Çankaya Evlerinde bin 545 kişi ile İngilizce başı çekti. İspanyolca, Almanca, Fransızca ve Rusça dil eğitimlerinin yanı sıra Çankaya Evlerinden yararlanan yabancı uyruklular için de Türkçe dersleri verildi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Çankaya'nın, Gençleri, Dünyaya, Açılıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı