Haber Detayı
11 Aralık 2017 - Pazartesi 19:34
 
Çankaya Zabıtası, Kasım Ayında 2.191 Denetim Yaptı
Çankaya ilçe sınırlarında halkın huzuru ve sağlığı için gece gündüz denetim yapan Çankaya Belediyesi Zabıta ekipleri, Kasım ayında 2 bin 191 denetim gerçekleştirdi. Vatandaşlardan gelen şikayetler çerçevesinde de, ise bin 247 denetim yaptı.
Çankaya Haberi
Çankaya Zabıtası, Kasım Ayında 2.191 Denetim Yaptı

Çankaya Zabıtası, halk sağlığı ve huzurunu tehdit eden işletme, inşaat, gürültü, seyyar ve dilencilere karşı önlem almaya ve düzenli denetimlerini uygulamaya devam ediyor. Kurallara uymayanları tespit etmek amacıyla düzenli denetimlerini artıran Çankaya Zabıtası, Kasım ayında 2 bin 247 denetim gerçekleştirdi. Vatandaşlardan gelen şikayetlere de anında müdahale eden Çankaya Zabıtası, inşaat, tadilat, gürültü, çöp, sokak hayvanı, seyyar ve dilenciler hakkında gelen  bin 247 şikayeti değerlendirdi, Belediye’nin ilgili birimlerine ileterek çözüme kavuşturdu. Çankaya Belediyesi Zabıta ekipleri, Kasım ayında yaptığı denetimlerde 759 işletmeye uygunluk raporu verdi, 547 işletmeye ihtarda bulundu, 672 işletmeye idari yaptırım uyguladı, 213 işletmeye de durum tespit tutanağı tuttu. Esnafı gözetme amacıyla  ‘Haberli Denetim’ uygulaması da gerçekleştiren ekipler, esnafın eksiklerini gidermesine de fırsat tanıdı.

Çankaya Zabıtası, denetim işlemleri sırasında işletmelerde bulunması zorunlu evrakları kontrol ediyor. İşletmelerin; işyeri açma ve çalışma ruhsatı, ilan, reklam ve vergi levhası tasdiklerini kontrol eden ekipler, gıda işletmelerinde satışa sunulan ürünlerin tüketim tarihlerini inceleyerek, tarihi geçenleri imha ediyor.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Çankaya, Zabıtası,, Kasım, Ayında, 2.191, Denetim, Yaptı,
Yorumlar
Haber Yazılımı