Haber Detayı
12 Mayıs 2013 - Pazar 14:27
 
Çankaya Belediyesi'nden Annelere Çiçek
Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, çocuklarına karşılıksız sevgiyle bağlı olan kadınların ‘Anneler Günü’nü çiçek dağıtarak kutladı.
Çankaya Haberi
Çankaya Belediyesi'nden Annelere Çiçek

Anna Jarvis adında bir kadının annesinin vefatının ikinci yıldönümü olan Mayıs ayının ikinci pazarını Anneler Günü olarak kampanyaya dönüştürmesiyle kutlanmaya başlanan Anneler Günü ülkemizde 1955’ten bu yana kutlanmaya başlarken Çankaya Belediyesi kadın dostu belediyecilik anlayışı doğrultusunda annelere çiçek dağıtarak yeterli parası olmadığı için hediye alamayan miniklerin de yardımına koşmuş oldu.

Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, belediyenin Çansera Kent Bahçesi’nde üretilen sardunya, begonya, kadife, horoz ibiği, petunya, mine, ipek ve ateş çiçeklerinden oluşan 12 bin çiçeği Ankaralı annelere ve çocuklara dağıttı.

Her şeyin en güzeline layık annelerimizin gününü kutlarım diyerek çiçek dağıtan Tanık, annelere sevginin bir güne sığdırılamayacağını belirterek ‘Bizlere can veren en değerli varlıklar olan annelerimizin gününü bir evlat olarak kutluyorum’ diye konuştu.

Güvenpark ve Kuğulupark’ta kurulan standlarda vatandaşların yoğun ilgisine karşılık veren Tanık, güzel havayı fırsat bilip aileleriyle Kuğulupark’ın tadını çıkaran genci yaşlısı Ankaralılarla sohbet etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çankaya, Belediye, Başkanı, Bülent, Tanık, çocuklarına, karşılıksız, sevgiyle, b
Yorumlar
Haber Yazılımı