Haber Detayı
04 Ekim 2014 - Cumartesi 22:16
 
Çankaya Belediyesi'nden Hoş Geldiniz Masası
Çankaya Belediyesi Hoş Geldiniz Masasını bayramdan sonra hizmete açıyor.
Çankaya Haberi
Çankaya Belediyesi'nden Hoş Geldiniz Masası

Çankaya Belediyesi bayram sonrasında Hoş Geldiniz Masasının kapılarını halka açıyor. Vatandaş artık elinde evrakla kat kat dolaşmayacak, vatandaşın işini belediye personeli takip edecek. Yurttaş belediyeye sadece sorununu söylemeye ve çözümünü almaya gelecek.

Belediye hizmet binasının kentin en işlek caddesi üzerinde hizmete açılacak olan Hoş Geldiniz Masası vatandaşı bürokrasiden uzaklaştıracak. Hoş Geldiniz Masası ilk aşamada 25 kişilik bir ekipten oluşacak. Ekipte, İmar, Ruhsat, Gelen Evrak, Halkla İlişkiler Müdürlüklerinden ve Engelliler Biriminden personel görev alacak. Vatandaşa güler yüzlü hizmet ulaştırma çabasıyla hayata geçirilen proje öncesi görev yapacak personel de uzman eğitmenlerden ders aldı. Çalışanlar, etkin iletişim teknikleri, beden dili, güzel konuşma, ikna teknikleri gibi konularda çalışma yaptılar.

Belediyenin günlük yaşamla birebir ilişki içinde olan bir kamu kurumu olduğunu belirten Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Vatandaş artık ‘Belediyeye geldim muhatap bulamadım’ diyemeyecek. Bizim işimiz de gücümüz de vatandaş. Hoş Geldiniz Masası evrak giriş çıkışının olduğu bir masa değil, çözüm noktası olacak.” dedi.

“Hoş Geldiniz Masası” projesiyle Çankayalının belediyeye karşı algısının da olumlu anlamda değişeceğine vurgu yapan Taşdelen,  hızlı, sorun çözen ve güler yüzlü bir hizmet personelin de işine olan bağlılığını artıracağını söyledi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Çankaya, Belediyesi, Hoş, Geldiniz, Masasını, bayramdan, sonra, hizmete, açıyor
Yorumlar
Haber Yazılımı