Haber Detayı
06 Ekim 2014 - Pazartesi 01:14
 
Çankaya Belediyesi'ne 5 Yeni Araç Alındı
Çankaya Belediyesi, temizlik araçları filosuna, 5 yeni konteyner yıkama aracı ekledi.
Çankaya Haberi
Çankaya Belediyesi'ne 5 Yeni Araç Alındı

Çankaya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü,  ilçede yürüttüğü rutin temizlik hizmetlerinin yanı sıra vatandaşlardan takdir ve destek gören bölgesel toplu temizlik çalışmaları ve ilaçlı sokak yıkama çalışmalarını sürdürüyor. Belediye halk sağlığını tehdit edecek unsurları ortadan kaldırmak amacıyla yaptığı çöp konteynerı yıkama ve dezenfekte işlemlerini gerçekleştiren araç sayısını artırdı.

Zamansız çıkarılan çöpler için ilçenin hemen hemen tüm sokaklarına yerleştirilen çöp konteynerlarının dezenfektasyonu için aralıklı yıkama işlemi yapan Belediye, araç sayısını artırarak konteynerların daha hızlı ve daha sık aralıklarla temizlenmesini amaçlıyor.

“ÇANKAYA HEPİMİZİN EVİ”

Çankaya ilçesinin her köşesinde hijyen sağlanması için temizlik hizmeti döngüsünü artırdıklarını belirten Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, yapılan çalışmalarda vatandaşın katkısının da azımsanmayacak derecede olduğunu ifade etti. Çankaya’nın, Çankaya’da yaşayan her bireyin evi olduğunu ve her bireyin evine gösterdiği özeni sokağa da göstermesi gerektiğini vurgulayan Taşdelen, “Yaşadığımız kenti temiz tutmak adına yapılan her eylem Belediyemizin temizlik hizmetinin daha çok yaygınlaşmasını ve daha hızlı olmasını sağlıyor. Mevcut imkanlarla 1.157 km² alana düzenli ve hızlı hizmet verebilmek için hepimizin yaşadığımız alanların temizliğine özen göstermesi gerekiyor. Temizlik hizmeti imkanlarımız ne kadar büyük olursa olsun, gündüz nüfusu 2 milyonun üzerinde olan bir ilçede herkesin dikkatli ve özenli olması gerekiyor. O nedenle ben vatandaşlarımıza, kentimizin temiz olması ve temiz kalması için hassasiyetlerini sürdürmeleri çağrısında bulunuyorum.” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Çankaya, Belediyesi, temizlik, araçları, filosuna, 5, yeni, konteyner, yıkama, a
Yorumlar
Haber Yazılımı