Haber Detayı
29 Kasım 2019 - Cuma 21:41
 
Çankayalı Çocuklar Kulaç Atmaya Başladı
Türkiye'de ilk kez Çankaya Belediyesinin Kaymakamlık ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa başlattığı, ilkokul öğrencilerinin beden eğitimi derslerini Erdal İnönü Kapalı Yüzme Havuzunda yapmasını sağlayan proje hayata geçirildi.
Çankaya Haberi
Çankayalı Çocuklar Kulaç Atmaya Başladı

‘Çankaya’da Yüzme Öğrenmeyen Çocuk Kalmayacak’ sloganıyla Çankaya Kaymakamlığı ve Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzalanan protokol kapsamında ilkokul 4. sınıf öğrencilerinin beden eğitim derslerini belediyenin Erdal İnönü Kapalı Yüzme Havuzunda yapmasını öngören projede çocuklar yüzmeye ve yüzme öğrenmeye başladı.

İlk etapta yüzme havuzunun bulunduğu Birlik Mahallesinde yer alan 4 okulla başlayan proje ile çocuklar okullarından servisle alınıp belediyenin Erdal İnönü Kapalı Yüzme Havuzuna getirilerek uzman eğitmenler eşliğinde yüzme konusunda ilk derslerini aldılar.

İlçede öğrenim gören tüm 4. sınıf öğrencilerinin yararlanabileceği proje ile çocuklar bir yandan yüzme öğrenecek bir yandan da fiziksel gelişimlerine katkı sağlayacak. Okulların kapanmasına dek sürecek projede ilk kulaçlarını atmanın mutluluğunu yaşayan çocuklar soğuk havaya rağmen kapalı yüzme havuzunun keyfini doyasıya çıkardılar.

Çocuklara yönelik projeler ve çalışmalar ile sosyal belediyecilik alanında birçok yatırıma imza atan Çankaya Belediyesi, çocukların fiziksel ve sosyal gelişimlerine direkt katkısı olan yüzme sporunu çocukların ayağına getirerek bir kez daha onları mutlu etti.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Çankayalı, Çocuklar, Kulaç, Atmaya, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı