Haber Detayı
06 Mart 2017 - Pazartesi 22:34
 
Çankayalı Kadınlardan Hakkari'ye Gönül Örgüsü
Çankaya Belediyesinin Çankaya Evi kursiyerleri, Hakkari Çukurca’da vatani görevini yapan Mehmetçiklere bere, atkı ve eldiven ördü. Kursiyerler, ördüklerini Mehmetçiklere yazdıkları mektuplarla birlikte gönderdi.
Çankaya Haberi
Çankayalı Kadınlardan Hakkari'ye Gönül Örgüsü

Çankayalı kadınlar vatani görevini yapan Mehmetçikleri unutmadı. Çankaya Belediyesinin Cebeci Çankaya Evi’ndeki gümüş kazaz örücülüğü kursiyerleri, Hakkari Çukurca’da vatani görevlerini yerine getiren Mehmetçikler için bere, atkı ve eldiven ördüler. Kadınlar el emeği gönül örgüsü ürünlerini, yazdıkları mektuplarla birlikte Mehmetçiklere ulaştırılmak üzere Emekli Albay Yusuf Ziya Çol’a teslim etti.

Devrem 1983 Mezunları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyelerinin başlattığı sosyal sorumluluk projesine hiç düşünmeden katkı sunan kursiyerler, dernek üyelerinden Süleyman Polat’ın eşi Nebahat Polat aracılığıyla başladıkları gönül örgülerini bitirmenin mutluluğunu yaşadı.

Kasım ayında 40 kursiyerle başladıkları kursun en güzel parçasının bu proje olduğunu belirten kadınlar, komşularını da seferber ettikleri çalışmayı 1 haftada bitirdiklerini ve örgüleri örerken hep dua ettiklerini söylediler.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Çankayalı, Kadınlardan, Hakkari'ye, Gönül, Örgüsü,
Yorumlar
Haber Yazılımı