Haber Detayı
20 Şubat 2017 - Pazartesi 22:11
 
Çankayalıların Evlerini Ziyaret Ediyor
Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, ilçe sınırları içerisinde bulunan 22 Çankaya Evi’nden Sokullu, Cebeci, Bademlidere ve Bayraktar Çankaya Evlerini ziyaret etti.
Çankaya Haberi
Çankayalıların Evlerini Ziyaret Ediyor

Çankayalıların 7’den 70’e yararlandığı Çankaya Evlerinde kurslara gelen vatandaşların yanı sıra Çankaya Evleri içerisinde yer alan Baharevlerindeki yaşlı vatandaşlarla sohbet eden Taşdelen, etüt merkezlerinde ders çalışan öğrencilere derslerinde başarılar dileyip hediyeler verdi. Taşdelen, masal ve oyun odasında bulunan çocuklarla da oyunlar oynadı.

Çankaya Evlerinde vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Taşdelen, semtlerdeki Çankaya Evleri sayısını artıracaklarını, daha fazla insanın Çankaya Evlerinin imkanlarından yararlanacağının müjdesini verdi. Sokullu Çankaya Evi’nde ikinci baharlarını yaşayan semt sakinleri; akranlarıyla sohbet edebilecekleri bir yerin eksikliğinin hissedildiğini, dertlerine çare olduğu için ve bu yeri hizmete sunduğu için Taşdelen’e memnuniyetlerini dile getirdiler.

CEBECİYE KREŞ GELİYOR

Halka hizmet ve halk için belediyecilik yaptıklarını belirten Taşdelen, Çankaya Evlerinde bulunan sınıfları tek tek dolaşarak vatandaşlarla sohbet etti. Cebeci bölgesinde yıktıkları pazaryerinde inşaata en kısa sürede başlayacaklarını ve Cebeci’ye yakışır, günün her saati yaşayan ve insanların aktif olarak kullanacakları bir pazaryeri alanı oluşturacaklarını söyledi.

Başkan Taşdelen ayrıca 1650 çocuğa kreş ve etüt hizmeti vererek bu alanda Türkiye’nin en büyük yerel yönetimi olan Çankaya Belediyesinin, Cebeci bölgesine de bir kreş yapacağı sözünü verdi. Taşdelen, Çamlıtepe'de yakın zamanda bir kreş yapacaklarını belirterek bölgedeki kreş sorununa da dikkati çekti.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Çankayalıların, Evlerini, Ziyaret, Ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı