Haber Detayı
19 Ekim 2014 - Pazar 12:38
 
Çankaya'nın 2015 Bütçesi 630 Milyon TL
Çankaya Belediyesi’nin “Yeni Nesil Belediyecilik” anlayışına uygun olarak hazırladığı 2015 yılı mali bütçesi oy çokluğuyla onaylandı.
Çankaya Haberi
Çankaya'nın 2015 Bütçesi 630 Milyon TL

        Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in başkanlığında yapılan meclis toplantısında CHP’li üyelerin kabul oyu ve AKP’li üyelerin ret oyu kullandıkları 630 milyonluk bütçe oy çokluğuyla meclisten geçti.

Yapılan bütçe görüşmesine Belediye Meclis üyelerinin yanı sıra, CHP Çankaya İlçe Başkanı Mehmet Perçin ve AKP Çankaya İlçe Başkanı Abbas Barış da katıldı.

 

“YENİ NESİL BELEDİYECİLİĞİ HAYATA GEÇİRİYORUZ”

Taşdelen, 2015 bütçesinin kabul edildiği toplantıda yaptığı konuşmada, emeği geçen çalışma arkadaşlarına teşekkür ederek, katılımcı demokrasinin en güzel örneğini Çankaya Belediyesi Meclisi’nde oluşturduklarını vurguladı.

Çankaya Belediyesi’nin önümüzdeki dönemde hizmet ve proje odaklı bir belediyecilik anlayışını ortaya koyması noktasında önemli işlere imza attığını ifade eden Taşdelen, şunları kaydetti:

“Belediyecilik bir kamu hizmetidir. Ben önümüzdeki süreçte bize oy vermiş olsun ya da olmasın bütün Çankayalılara hizmet götüreceğimizin sözünü veriyorum. Bizim için öncelik hizmettir. Hayatın her alanında vatandaşın hemen yanı başında olan bir belediye olacak Çankaya Belediyesi ve hizmet noktasında Yeni Nesil Belediyecilik adını verdiğimiz bir modeli uyguluyoruz” dedi.

 

“HEDEF ÇANKAYA BELEDİYESİNİ HİZMETLERİYLE AB STANDARTLARINA ULAŞTIRMAK”

Bütçe artışında yeni katılan mahallelerin yanı sıra, kaliteli hizmet sunma anlayışının da olduğunu kaydeden Taşdelen, “Bütçe artışında Yenimahalle’den katılan 6 bin hektarlık bir alan ile 100 bine yakın bir nüfusun bizim sınırlarımız içerisine girmesi de etkili oldu. Ama yine de biz bu süreçte hizmeti aksatmadan, vatandaşı mağdur etmeden bir geçiş dönemi planladık ve hayata geçirdik” dedi.

Amaçlarının kaliteli hizmet olduğunu ve hedeflerinin Avrupa Birliği’ne girmeyen Türkiye’de Çankaya Belediyesi’ni hizmetleriyle AB standartlarına ulaştırmak olduğunu vurgulayan Taşdelen, “Belediyecilik yaşamla eş zamanlıdır. İnsanların bir parçası olmaktan mutluluk duyduğu çağdaş kent anlayışını Çankaya’da oluşturacağız. Yapıcı olacağız, işbirliğine açık olacağız. Hepinizi parti ayrımı gözetmeden tüm Çankayalıların gurur duyacağı bir belediye noktasına getirmek için çalışmalarımıza devam edeceğimizi belirtmek isterim” diye konuştu.

 

MUHALEFETTEN ÇANKAYA BELEDİYESİNE TAKDİR

Muhalefet adına söz AKP Grup Başkanvekili Erdal Türk, belediyenin bu süreçte iyi işlere imza attığı gerçeğini yadsıyamayacaklarını belirterek, “Çankaya halkına yakışır icraatların önümüzdeki yıllarda yapılacağını umuyoruz. Buna göre görev sürenizde başarılı olmanız Çankayalının hizmet alacağı ve dolayısıyla bizim de seçmenimize vaat ettiğiniz birçok icraatın yerine gelmesi anlamına geleceğinden çalışmanızı ve başarılı olmanızı ve çok çalışacağız sözünüzü yerine getirmenizi canı gönülden arzu ediyoruz” dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Çankaya, Belediyesi’nin, “Yeni, Nesil, Belediyecilik”, anlayışına, uygun, olarak
Yorumlar
Haber Yazılımı