Haber Detayı
16 Eylül 2017 - Cumartesi 23:16
 
Celal Bayar Bulvarı'nda Asfalt Seferberliği
Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent merkezde başlattığı asfalt seferberliği çalışmalarını, okullar açılmadan tamamlamak için gece gündüz çalışıyor.
Ankara Haberi
Celal Bayar Bulvarı'nda Asfalt Seferberliği

Sadece yaz aylarında Ankara geneline 3 milyon ton asfalt serimi gerçekleştirerek bir rekora imza atan Büyükşehir Belediyesi, Ankara merkezdeki asfalt seferberliği kapsamında; Celal Bayar Bulvarı’nda da yoğun bir çalışma gerçekleştiriyor.

Celal Bayar Bulvarı’nın Kazım Karabekir Caddesi kesişimi ile Tıp Fakültesi Caddesi kesişimine kadar olan 8,5 kilometrelik yol bölümü boyunca asfalt serimi gerçekleştirecek olan Fen İşleri Dairesi Başkanlığı, Pazar günü bitirilmesi hedeflenen yoğun bir çalışma sürdürüyor.

Sözkonusu yol bölümünde asfalt kazı çalışması ve modifiye asfalt serimi gerçekleştirecek olan ekipler, çalışmaların ardından da yol çizgisini çekerek, yepyeni asfaltı ve sürüş keyfiyle birlikte Başkentlilere “merhaba” diyecek.

Çalışmaların sürdüğü yol bölümünün Dikimevi istikametinde tek yönlü olarak asfalt çalışmasının sürdüğünü, her iki yönünde kazı çalışmalarının tamamlandığını kaydeden yetkililer, “Gidiş-geliş toplam 6 şeritlik yolun her iki yönünü de Pazar gününe kadar yepyeni asfalta kavuşturmak için gece gündüz çalışıyoruz” dediler.

Yetkililer ayrıca yolun, çalışmalar süresince dönüşümlü olarak trafiğe kapatılacağı bilgisini de verdiler.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Celal, Bayar, Bulvarı'nda, Asfalt, Seferberliği,
Yorumlar
Haber Yazılımı