Haber Detayı
12 Eylül 2021 - Pazar 17:56
 
Cemal Emir, Etimesgut İlçe Başkanlığı'na Adaylığını Açıkladı
Haziran Ayı başında CHP Etimesgut İlçe Başkanlığı’na geçici İlçe Başkanı olarak atanan Cemal Emir, 19 Eylül Pazar günü yapılacak olan Olağanüstü İlçe Kongresi’nde Etimesgut İlçe Başkanlığı’na aday olduğunu açıkladı.
Etimesgut Haberi
Cemal Emir, Etimesgut İlçe Başkanlığı'na Adaylığını Açıkladı

İlçe binasının bahçesinde düzenlenen adaylık açıklaması programına, Haziran ayı başında geçici olarak 5 kişilik yönetime atananların tamamı, Sincan, Yenimahalle ve Keçiören İlçe Başkanları, eski CHP Etimesgut İlçe Başkanları, partililer ve Cemal Emir’i destekleyen kalabalık bir grup katılım gösterdi. Geçici İlçe Başkanı olarak ilk görevlerinin İlçe Örgütünü Olağanüstü Kongreye götürmek olduğunu ve bu aşamada da örgütü toparlamak olduğunu vurgulayan Av. Cemal Emir, açıklamasının başında yoğun baskı ve taleplerden dolayı İlçe Başkanlığına Aday olduğunu söyledi.

Bir 6 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

 

“İktidarı Etimesgut’tan yakalayacağız”

Cemal Emir, adaylık açıklamasında, “Etimesgut’un sorunu da belli çözümü de belli. Bu çözümü seziyorum ve heyecanlanıyorum. Ve… Etimesgut gerçekten eğer dediğimiz gibi çalışırsa, Ankara’da bir numara olacaktır. Bundan emin olun. Etimesgut için Ankara’nın Orta Doğu’su,  CHP’nin Orta Doğu’su diyorlar. Tüm bu düşüncülerin aksine, iktidarı Etimesgut’tan yakalayacağız. Can Yücel’in dediği gibi, “yüz metrelik koşuyu” en önce biz, Etimesgut tamamlayacak.” İfadelerini kullandı.

 

Etimesgut CHP İlçe Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün bize emanet ettiği, bizimde canı pahasına korumamız gereken bir evdir. Ankara’nın en nadide yeridir” diyen Emir, “Yukarıyurtçu Mahalle delegeliğinden başlayarak kurultay delegeliğine kadar, ilçe ve il teşkilatında görev aldım. Onun dışında 10 yıl ilçe seçim kurulu başkanlığında bulundum. 2011’de Parti Okulunun kuruluşuna katıldım.  İl başkan yardımcılığı sırasında da 25 ilçeyi gezdim.  4 yıl il eğitim sekreterliği yaptım, o yüzden Etimesgut’u iyi bilirim. Ancak bu üç aylık süre zarfında Etimesgut’un siyasi anlamda ne kadar güçlü, canlı ve diri olduğunu bire bir yaşayarak daha iyi gördüm.”  diye konuştu.

30 yıl gönüllü kuruluşlarda mücadele verdiğini söyleyen EMİR, “ Gönüllü kuruluşlar çalışmalarımı burada tek tek saymaya zaman yetmez. Sadece isimlerini sayacağım. Sosyal Demokrasi Derneği, İnsan Hakları Derneği,  Çağdaş Hukukçular Derneği, ÇORSİAD, Çorum-Der, Çorum Hitit Dernekleri Federasyonu ve Konfederasyonu. Bunların hepsinde bulundum, kurucu ve genel başkanlığını yaptım.” diye belirtti.

 

ETİMESGUT KABUL EDİNCE, ADAYLIĞIMIZI AÇIKLADIK

Cemal Emir, “Bu üç ay içerisinde muhtarlarımız, Etap sorumlularımız, bire bir delegelerimiz,  üyelerimiz, kadınlarımız, gençlerimiz hepsi ile görüştük ve bir çalışma yaptık. Böylece bir seviye ve ilişki gelişti aramızda. Etimesgut’un niye böyle olduğu, gelecekte nasıl olması gerektiği tartışılırken, arkadaşlarımızdan aday ol önerisi geldi. Ben de eğer nitelikli ve doyurucu bir talep olursa;  bu Etimesgut’un takdiridir, biz bunu değerlendiririz ve Etimesgut’a yakışır bir yönetim yaparız dedik. Gerçekten de arkadaşlarımız sözlerini tuttular. Bizim için çok büyük bir emek vererek, adaylığımıza destek verdiklerini ve Etimesgut’un da bunu kabul ettiğini söylediler. Bunun üzerine açıklama seviyesine geldik.  Böylece hepinizin huzuruna çıkarak adaylığımızı açıklamaya karar verdik.” diye belirtti.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Cemal, Emir,, Etimesgut, İlçe, Başkanlığı'na, Adaylığını, Açıkladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı