Haber Detayı
15 Kasım 2016 - Salı 20:26
 
Cemil Ercan'ın Adı Beypazarı'nda Yaşayacak
Beypazarı hayırsever iş adamları tarafından yaptırılan yeni camisine kavuştu. Merhum Cemil Ercan’ın Beypazarı halkının ibadeti için yaptırmaya başladığı camii ve musallası oğlu Beypazarı Maden Suyu Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Ercan tarafından tamamlandı.
Beypazarı Haberi
Cemil Ercan'ın Adı Beypazarı'nda Yaşayacak

Camii ve musalla Kaymakam Suat Seyitoğlu, Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, Cumhuriyet Başsavcısı Meltem Memiş, Niyazi Ercan’ın ailesi ve çok sayıda halkın katılımı ile açıldı. Caminin açılışının ardından Mevlidi Şerif okundu ve cami cemaatine Yasin’i Şerif kitapçığı hediye edildi, lokma dağıtıldı.

Beypazarı Gazipaşa mahalle şehir mezarlığının yanında inşa edilen camii ve musalla 5 bin 200 metrekare alan üzerine 750 metrekare olarak cami, musalla, taziye yeri ve 2 adet gasilhane olarak inşa edildi.

Beypazarı Maden Suyu Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Ercan açılışın ardından yaptığı açıklamada; “ Babam Merhum Cemil Ercan tüm ömrü boyunca Beypazarı’na, Beypazarı halkına fayda sağlayacak çalışmalar yapmak için uğraştı. Açılışını yaptığımız cami ve musallamızda bu çalışmalardan birisiydi. Ancak bitirmek bize nasip oldu. Artık onun adı da bu cami ile birlikte yaşayacak. Tüm ilçemiz için hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Beypazarı, hayırsever, iş, adamları, tarafından, yaptırılan, yeni, camisine, kav
Yorumlar
Haber Yazılımı