Haber Detayı
29 Kasım 2019 - Cuma 21:53
 
Cengiz Zeyrek, Ayaş Belediye Başkanı'ndan Hesap Sordu
Saadet Partisi Ayaş İlçe Başkanı Cengiz Zeyrek 31 Mart yerel seçimlerinin üzerinden 200 geçmesi münasebetiyle Ayaş Belediye Başkanı Burhan DEMİRBAŞ'ın 200 günlük hizmetlerini değerlendirdi.
Ankara Haberi
Cengiz Zeyrek, Ayaş Belediye Başkanı'ndan Hesap Sordu

Cengiz Zeyrek yapmış olduğu açıklamada şu görüşlere yer verdi..
 
31 Mart yerel seçimlerinin üzerinden 200 gün gibi uzun bir zaman dilimi geçmiştir.Elbetteki bu geçen 200 gün çok büyük değişimler bekleyen bir ilçe için yeterli bir zaman dilimidir.31 Mart yerel seçimlerinde Ayaş Belediye Başkanı Burhan DEMİRBAŞ bey rakiplerini geçerek Ayaş'lı kardeşlerimiz 5 yıllığına yetkiyi kendisine vermiştir. 31 Marttan bu güne Ayaş'ımızda nelerin değiştiğini ve ne gibi çalışmalar yapılıp yapılmadığını siz kardeşlerimizle paylaşmak ister Burhan beyin 200 günlük hizmetlerini değerlendimek isteriz.
 
     Elbetteki bu değerlendirmeyi yapmadan önce Biz Saadet Partisi Ayaş İlçe Başkanlığı olarak Belediye Başkanımız Burhan DEMİRBAŞ'tan şunu beklerdik  büyük bir toplantı düzenlesin ‘sadece yandaş Siyasi Partiler,Dernekler,Vakıflar değil her kesime herkese açık bir toplantı ve ‘Ayaş için söyleyecek sözüm var diyen herkese açık bir toplantı’ve bu toplantıda 200 günlük hizmetlerini bizlere ve Ayaş'lı hemşehrilerimize açık açık anlatsın.Önümüzdeki dönemde ne gibi projeleri var ne gibi düşünceleri var bunları bizlelerle paylaşmasını beklerdik ama maalesef olmadı.Şunu açık bir şekilde söylemek isterim ki Sayın Burhan DEMİRBAŞ Ankara'nın en şanslı Belediye Başkanıdır.Çünkü iki sene vekaleten Belediye Başkanlığı yapmış hemen arkasından da yapılan seçimlerde Belediye Başkanı seçilmiştir.Buna rağmen hiç kimseden ses çıkmıyor.Ayaş'ımızda bulunan Siyasi Partiler, Sivil Toplum Kuruluşları, Sendikalar, Vakıflar, Dernekler... hepsi susmuş.2 yıl ve 200 gününü doldurmuş bir Belediye Başkanının çalışmalarını değerlendirecek kuruluşların olmaması belkide Ayaş'mızın en büyük kayıplarının başında gelmektedir.
   Ayaş İlçemizin gerçekten büyük bir yatırım atağına geçmeye ihtiyacı vardır.
 
   Ayaş'ımızın sorunlarini bir kaç örnekle özetlemek istiyorum;
 
- Ulaşım Ayaş'ımızın en önemli sorunlarının başında gelmektedir. Sabah, Akşam işe gidip gelirken veya Ankara merkezde bir düğünün,bir işin varsa biraz geç kalırsan Ayaş'ımıza dönme imkanın yoktur.
   Büyükşehirin Ankara/Sincan/Ayaş arası ring hatları ise yetersizdir.
 
- İkinci en önemli sorunumuz ise işsizlik ve buna bağlı olarak devamlı göç vermektir.
Maalesef gençlerimizi ilçemizde tutamıyoruz.
 
- 3 yıl önce yapımına başlanan Devlet Hastanesi ne yazıkki bir türlü açılmamıştır.
 
- Kiraz,Dut,Domates... gibi tadı ile nam yapmış olan ürünlerimizi dahi yeteri kadar pazarlayamamaktayız.
 
- Haftasonlari veya akşamları ailece gideceğimiz sinema,tiyatro...gibi sosyal etkinlik mekanları bulunmamaktadır.
*Kendi kazandığımız paramızı ilçe sınırları dışında harçamaktayız*
 
- Doğalgaz konusunu konuşmuyoruz bile...
 
- Ayaş Meydanımızın düzenlenerek ilçemize yakışacak bir meydan olması gerekmektedir.
 
- Parklar açısından bakıldığı zaman şunu açıkça görmekteyiz ki yapılan parklar yapıldı desinler diye yapılmaktadır.
Misal Kirazdibi göletimiz,Çanıllı barajımız hatta ipek yolu parkımız dahi şuan sahipsiz durumdadır 3-5 ağaç dikmekle bu işler olmuyor.
Bu parkları,göletleri yaşayan yerler haline getirmek zorundayız.
 
- Bin yıllık tarihi ve geçmişi olan Ayaş'ımızdaki kültürmiraslarımız olan tarihi eserlerin sergilenebileceği bir sergi salonu dahi bulunmamaktadır.
Peki Bu Ayaş’a ve 2 yıl+200 gününü dolduran bir Belediye Başkanına yakışmaktamıdır.
 
- Termal otellerimiz olmasına rağmen tanıtımı yeteri kadar yapılamamaktadır.
 
- Ayaş Sanayisi görüntü bakımından olsun düzen bakımından olsun  tam bir keşmekeş içindedir.Ayaş Sanayisine araba ile gitmek bile büyük bir cesaret işidir çünkü karşına ne çıkacağı belli değildir.Kaldırım desen yok,yol desen yok.Heryer çamur deryası.
Ayaşımıza böyle bir sanayi yakışmamaktadır.
 
Ve daha niceleri var biz sadece başlıklar halinde ve üç-beş örnekle özetlemiş olduk sorunlarımızı.Ama en başta söylemiş olduğumuz gibi Ayaş'mızdaki STK lar,Siyasi Partiler,Vakıflar,Dernekler taşın altına ellerini koymadıkları sürece bu sorunların çözümü hep ileriye itilecektir.
Biz Saadet Partisi olarak Tüm kardeşlerimizle birlikte bizden sonraki nesillere '' YENİ BİR AYAŞ '' ı bırakabilmek için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.
Bu duygu ve düşüncelerimizle tüm kardeşlerimizi en kalbi duygularımız ile kucaklar güzel günlerin en yakın zamanda bizlerle olmasını Cenab-ı Hak'tan niyaz ediyor,
Ayaş Belediye Başkanımız ve ekibini Ayaş'ımızın gelişimi için kafa yormaya davet ediyorum.
Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Cengiz, Zeyrek,, Ayaş, Belediye, Başkanı'ndan, Hesap, Sordu,
Yorumlar
Haber Yazılımı