Haber Detayı
11 Aralık 2017 - Pazartesi 22:20
 
Cengiz Zeyrek'ten Kudüs Açıklaması
Saadet Partisi Ayaş İlçe Başkanı Cengiz Zeyrek Kudüs meselesine devinerek, “Küstah bir başkan çıkıp Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak kabul ettiğini söyleyebiliyorsa bu Müslümanların içinde bulunduğu harici durumdan kaynaklanıyor. Eleştirmemiz gereken inancının gereğini yapmayan Müslüman idarecilerdir. Milli görüşün mutlaka iktidara gelmesi gerekiyor” dedi.
Siyaset Haberi
Cengiz Zeyrek'ten Kudüs Açıklaması

Saadet Partisi Ayaş İlçe Başkanı Cengiz Zeyrek,Saadet Partisi’nin herkesi kucaklayan bir parti olduğunu söyleyerek, “Parti olarak herkesi kucaklayan, herkesi ortak paydaya davet eden bir üslupla hareket ettik. Türkiye’nin içinde bulunduğu kutuplaşmada dahi yapmış olduğumuz çalışmalarda her partiden, her görüşten insanın gönül rahatlığı ile katıldığını görüyoruz. Bu da bizi memnun ediyor” diye konuştu.
Amerika Birleşik Devleti’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıması konusuna değinen Zeyrek, “Şimdi küstah bir başkan çıkıp Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak kabul ettiğini söyleyebiliyorsa bu Müslümanların içinde bulunduğu harici durumdan kaynaklanıyor. İnsanlar Trump’ı, ABD’yi ve İsrail’i eleştiriyorlar. Trump, inancının ve cibilliyetinin gereğini yapıyor. Kızmamız gereken, eleştirmemiz gereken inancının gereğini yapmayan Müslüman idarecilerdir. Önemli olan Müslümanların bir araya gelip gelemedikleridir. Biz milli görüş anlayışıyla bu milletin ortak paydası olduk ve bundan sonra böyle olacaktır. Milli Görüşün mutlaka iktidara gelmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.
 
"TÜRK EKONOMİSİ BATMIŞTIR"
 
Türkiye’nin ekonomik sıkıntı içerisinde olduğunu belirten Zeyrek, sözlerine şöyle devam etti: “Yapılan anketlerde bu ülkenin en büyük sıkıntısının işsizlik ve geçim sıkıntısı olduğu ortaya çıktı. Bu, rakamların hiçbir hükmünün olmadığını gösteriyor ve ekonomimiz berbattır. Bir medeniyetin varisi olan Türkiye kendi bölgesinde sözü geçmeyen, Amerika’nın, batının ve İsrail’in şamar oğlanı haline gelmişse bu ülkenin dış politikası batmıştır. Senin dostum dediğin ülke senin gözünün içine baka baka bu bölgenin en büyük terör örgütüne silah verdiği halde sesini çıkartamıyorsan, hiçbir şey elinden gelmiyorsa senin ne kadar büyük olduğun bir ifade etmez.”
Saadet Partisi olarak Türkiye’nin sorunlarının çözümü için çalıştıklarını söyleyen Zeyrek, “Saadet Partisi olarak biz, tarihin ve inancımızın sırtımıza yüklemiş olduğu sorumluluğun farkındayız Bu sorumluluk çerçevesinde köy köy, mahalle mahalle insanlarımızı ziyaret ederek sorunların çözümü hakkında fikirlerimizi paylaşacağız” dedi.
Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Cengiz, Zeyrek'ten, Kudüs, Açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı