Haber Detayı
20 Ekim 2014 - Pazartesi 00:10
 
Çetinkaya'dan Gökçek'e 'Zamkolik' Suçlaması
Ankara’da suya jet hızıyla zam yapılmasını kınayan MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, Ankaralılara pahalı su satan zihniyeti insafa davet etti.
Ankara Haberi
Çetinkaya'dan Gökçek'e 'Zamkolik' Suçlaması

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, Büyükşehir Belediyesi’nin yüzde 9’luk su zammını eleştirerek, “Başkan Melih Gökçek, Ankaralılara acımayan bir zamkolik olarak anılacak. Yapılan zamda elektrik fiyatlarının artışının arkasına sığınılması da kabul edilemez. İstanbul’da 10 metreküpün altında musluk suyu tarifesi 4.04 TL, İzmir’de ise 3,43 TL’dir. Oysa Ankara’mızda Kasım 2014 itibariyle tarife 4.17 liradır. Bu da Ankaralılara ne kadar pahalı su satıldığının ispatıdır” dedi.

Çetinkaya, AKP Hükümetinin kış mevsimi yaklaşırken peşpeşe yaptığı elektrik ve doğalgaz zamlarının ardından içme suyuna da zam yapılmasının Başkentliler için zulüm olduğunu bildirdi.

 

SU ZAMMINI ELEŞTİRDİ

MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, dar gelirli Başkentlilerin bütçelerini sarsacak zamlarla ilgili olarak şunları söyledi:

“Başkan Melih Gökçek’in imzasıyla (Başkanlık yazısı komisyona gönderilmesine bile gerek görülmeden) jet hızıyla Mecliste AKP’li üyelerin oylarıyla kabul edilmiştir. Belediye Meclisinde gelen yüzde 9’luk zam teklifi jet hızıyla geçmiş ve zamla ilgili hiçbir kimseden ses çıkmamıştır.

5 Mayıs’ta atık su bedeli ile birlikte 3.75 TL olan konutlardaki su tarifesi 14 Ekim itibariyle vergiler dışında 4.17 lira iken şimdi Ankaralı hemşehrilerimiz kışa girerken bir zamma daha mahkum edilmiştir. Vergileri de dahil ettiğinizde ortaya çıkan su zammının Ankaralı vatandaşlarımızı ne derece mağdur ettiği kamuoyunun taktiridir. Kasım faturaları Ankaralıların canını bir kere daha yakacaktır. Hemşehrilerimizin yükü bir kere daha katlanmış olacaktır. Ankaralıların içemediği suya zam yapanları insafa davet ediyorum.”

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ankara’da, suya, jet, hızıyla, zam, yapılmasını, kınayan, MHP, Ankara, İl, Başka
Yorumlar
Haber Yazılımı