Haber Detayı
27 Aralık 2017 - Çarşamba 22:31
 
CHP Ankara'da Gözler, 6 Ocak'ta Yapılacak İl Kongresinde
CHP'de 3-4 Şubat tarihlerinde yapılacak 36’ıncı Olağan Kurultay öncesi , delege sayısının büyük çoğunluğunu oluşturan üç büyük kent merak ile takip ediliyor.. İstanbul, Ankara ve İzmir’de il başkanlığı için kulisler hareketlendi.
Siyaset Haberi
CHP Ankara'da Gözler, 6 Ocak'ta Yapılacak İl Kongresinde

Ankara İl Kongresi'ni 6 Ocak'ta yapacak

CHP Ankara İl Başkanlığı üç büyük kentin içinde belki de rengi en çok netleşen il.Zira Ankara için başkan Adnan Keskin'in yeniden seçilmesine kesin gözüyle bakılıyor.

İzmir, 7 Ocak için hazırlıklarda son aşamaya geldi

Genel merkezin il kongre süreçlerini yakından izlediği, kongrelere ortak adayla gidilmesinden yana olduğu, bu politika ile 2019'da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve yerel seçimler öncesi tabana birlik ve beraberlik mesajı vermeyi amaçladığı ifade ediliyor.

İstanbul 13 Ocak’a odaklandı

İstanbul'la beraber toplam 938 ilçe başkanı belirlendi.Partide yeni yönetimi belirlenen il sayısı ise 28 oldu. Kongreleri tamamlanan iller arasında Artvin, Batman, Bingöl, Çankırı, Diyarbakır, Eskişehir, Malatya, Manisa, Muğla, Sivas ve Şırnak gibi iller var. İstanbul'da hafta sonu yapılan ilçe kongreleri sonucu oluşan delege tablosunun mevcut il başkanını tekrar aday olmakta kararsız bıraktığı iddia ediliyor.İl başkanlığı için Cemal Canpolat'ın yeniden aday olmaması durumunda ise öne çıkan en önemli aday eski Gençlik Kolları Genel Başkanı ve Kültür Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yunus Emre. İstanbul il başkanlığı için 22. Dönem İstanbul Milletvekilleri Ali Kemal Kumkumoğlu, eski milletvekili ve İl Başkanı Berhan Şimşek ve Parti Meclisi Üyesi Canan Kaftancıoğlu’nun adaylık için hazırlandığı da yine gelen kulis bilgileri arasında.

İl başkanlığının talebi doğrultusunda İstanbul İl Kongresi 13 Ocak Cumartesi günü Bostancı Gösteri Merkezi’nde yapılacak.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: CHP, Ankara'da, Gözler,, 6, Ocak'ta, Yapılacak, İl, Kongresinde,
Yorumlar
Haber Yazılımı