Haber Detayı
27 Ekim 2017 - Cuma 23:40
 
CHP Ankara İl Başkanı Adnan Keskin'den 29 Ekim Açıklaması
CHP Ankara İl Başkanı Adnan Keskin’ın Cumhuriyet’in 94. Yıldönümüne ilişkin açıklama yaptı.
Siyaset Haberi
CHP Ankara İl Başkanı Adnan Keskin'den 29 Ekim Açıklaması

Cumhuriyet’in 94. Yıldönümü nedeniyle bir açıklama yapan CHP Ankara İl Başkanı Adnan Keskin, “Kurulduğu günden itibaren kimsesizlerin kimsesi olmak konusunda kararlı olan Cumhuriyet fikri, bugünlerde ‘tek adam’ iktidarı kurularak yıpratılmak isteniyor ama ‘tek adam’ hayali suya düşecektir” dedi. Keskin, Ankaralıları, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılacağı 29 Ekim günü Eski Meclis’ten Anıtkabir’e kadar yapılacak yürüyüşe davet etti.

Keskin’in açıklaması şöyle:

Sevgili Ankaralılar,

Bu yıl 94. Yılını kutladığımız Cumhuriyet, Atatürk ve arkadaşlarının öncülüğünde binbir emek ve fedakârlıkla kurulmuş bir halk iktidarıdır. Kurulduğu günden itibaren kimsesizlerin kimsesi olmak konusunda kararlı olan Cumhuriyet fikri, bugünlerde “tek adam” iktidarı kurularak yıpratılmak isteniyor. Ancak, bu halk, son dönemleri batı emperyalizminin kuklaları haline dönüşen padişahlık gibi bir iktidarı yıkıp yerine halk iktidarını kurmuş bir geleneğe sahiptir. Çünkü Cumhuriyet, ortak vatandaşlık demek, ister sarayda isterse de dağ başında tahta bir kulübede yaşasın herkesin eşit haklara sahip olması demektir.

Genel Başkanımızın da dikkat çektiği gibi ‘bu ülkeyi Führerler, Başkanlar, tek adamlar değil 80 milyon vatandaşımız yönetecektir.’ Halkın katılımının esas olduğu Cumhuriyet rejimini hiçe saymak, kendilerini Cumhuriyet’in ilke ve devrimlerinin yerine koymak isteyen gafillere karşı Cumhuriyetimiz, her zaman var olacak ve ne 15 Temmuzlara ne de ‘tek adamlığa’ izin vermeyecektir.

Bu duygular içinde bütün Ankaralıları 29 Ekim sabahı saat 11.00’de Eski Meclis önünde başlayıp Anıtkabir’de tamamlayacağımız Cumhuriyet yürüyüşüne bekliyor ve Yaşasın Cumhuriyet diyorum.”

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: CHP, Ankara, İl, Başkanı, Adnan, Keskin'den, 29, Ekim, Açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı