Haber Detayı
30 Haziran 2018 - Cumartesi 23:53
 
CHP Ankara İl Örgütü'nden Süleyman Soylu'ya Tepki
CHP Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener, Süleyman Soylu'nun "CHP il başkanlarını şehit cenazelerine almayın talimatı verdim" sözlerinin üzerine CHP Ankara İl Başkanlığı önünde bir basın açıklaması gerçekleştirdi.
Siyaset Haberi
CHP Ankara İl Örgütü'nden Süleyman Soylu'ya Tepki

Rıfkı Güvener şunları söyledi:

Değerli basın mensupları, çok değerli yol arkadaşlarım!

Görevi; milletin huzurunu, vatanın güvenliğini sağlamak olan İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu'nun, görevini bir tarafa bırakıp iktidara yaranmak için gönderdiği genelgeye yönelik basın açıklaması yapmak için burada toplanmış bulunuyoruz. Hepiniz hoş geldiniz.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu valilere, "CHP il başkanlarını bundan sonra şehit cenazelerinde protokole almayın talimatını verdim." sözleriyle toplumsal çatışma ve kaos çağrısı yapmıştır. Bu sorumsuz ve hadsiz tutum açıkça ateşle oynamaktır. Şehitlerimiz arasında ayrım yapan anlayış şimdi de şehit cenazeleri üzerinden milleti bölmek peşindedir. Şehitlerimiz siyasi partilerin değil milletimizin şehitleridir. AK Parti Genel Başkanı Erdoğan bu açıklamanın neresindedir? Eğer bu açıklamayı reddedip derhal İçişleri Bakanı hakkında gereğini yapamazlarsa bilmelidirler ki bu, münferit birinin densiz açıklaması olmaktan çıkar. Derin mahfillerde hazırlanmış soysuz bir kaos planının olduğunu gösterir. Daha yeni tamamlanan seçimlerin, toplumda gerilimleri yok edip sükunet ve huzuru tesis etmesi beklenirken, toplumu terörize eden bu açıklama eğer densiz bir çıkış değilse, yeni dönemin çatışma ve kaos üzerinden kurgulandığının delilidir.

Terörün kökünün kazınması ve bir daha şehitlerin gelmemesi en büyük arzumuzdur. Ancak şehit cenazeleri olması durumunda, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bütün yöneticilerimiz, milletvekillerimiz, il başkanlarımız ve örgütümüz tam kadro halinde şehitlerimizin huzurunda olacaklardır. Hiç kimsenin gücü bunu engellemeye yetmeyecektir. Ortaya çıkabilecek sorunların tek sorumlusu Süleyman Soylu ve ona imkan veren iktidardır.

Biz, Çanakkale'de gözünü kırpmadan düşmana göğsünü siper eden bir geleneğin temsilcileriyiz. Biz Dumlupınar'da, Sakarya'da, Büyük Taarruz'da cennet vatan için kanlarını döken şehitlerin, Kuvayi Milliye'nin partisiyiz. Biz o partinin yöneticileri olarak, üyeleri olarak, her kademedeki görevlileri olarak, "Bu vatan bizim, bu şehitler bizim, bu şehitlerin cenazelerinde olacağız. Buna hiç kimsenin gücü yetmeyecektir." diyoruz.

Hepinize saygılarımı sunuyorum.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: CHP, Ankara, İl, Örgütü'nden, Süleyman, Soylu'ya, Tepki,
Yorumlar
Haber Yazılımı