Haber Detayı
04 Şubat 2019 - Pazartesi 00:10
 
CHP'de Etimesgut Belirsizliği Sürüyor
CHP'de Etimesgut adayının kim olacağı henüz belirlenemedi. PM'nde aday belirleme yetkisi CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na verildi. Öte yandan FETÖ Soruşturması kapsamında gözaltına alınan Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik'in aday gösterilmesi için bazı kesimlerin baskı yaptıkları öğrenildi.
Etimesgut Haberi
CHP'de Etimesgut Belirsizliği Sürüyor

CHP Etimesgut’da bir anket yaptırmış ve Aylin Nazlıaka açık ara farkla birinci çıkmıştı. Nazlıaka’ nın Belediye Başkan adayı olacağını duyan CHPliler çok heyecanlanmıştı. Ankaragüçlüler önceden Aylin Nazlıaka için kampanya bile başlatmıştı.
Edindiğimiz son bilgiye göre Etimesgut İlçe Başkanı Ayhan Yılmaz ve bazı parti yöneticileri,  bir başka aday için baskı yapıyormuş. Kimdir bu aday? FETÖ'cülükten yargılanan Celal Çelik. Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, etrafındakilere “O olursa işimiz kolay, Nazlıaka dişli bir rakip” diyormuş. Üstelik Çelik’i partide doğru düzgün tanıyan yok.

Son kurultayda Sayın Kılıçdaroğlu Parti Meclisi listesine almasına rağmen örgütten veto yedi, seçilemedi. Bugüne kadar hiç seçim kampanyası yürütmemiş olan Çelik’in bilinen tek özelliği Kemal Kılıçdaroğlu’nun avukatı olması. Bunu duyan Etimesgutlular sosyal medyada “FETÖ'cü aday istemiyoruz!” diye kampanya başlattı. İsyan hızla yayılıyor. Bakalım yarın açıklanacak aday kim olacak?

 

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, açık hava

CELAL ÇELİK İLE İLGİLİ BASINDA ÇIKAN HABER ŞU ŞEKİLDE:
 

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik gözaltına alındığı FETÖ soruşturması kapsamında savcılık ifadesinin ardından yurt dışı çıkış yasağı konularak serbest bırakıldı.

FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik savcılık sorgusunun ardından yurtdışına çıkış yasağı konulması talebiyle hakimliğe sevk edildi. Nöbetçi Sulh Ceza hakimliği de Çelik hakkında, yurt dışına çıkış yasağı uygularak serbest bırakılması kararını verdi.

Avukat Celal Çelik, FETÖ soruşturması kapsamında, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla 15 Eylül’de Ankara’da gözaltına alınarak İstanbul’a getirilmişti.

SAVCILIK: "ARAŞTIRMALAR DEVAM EDİYOR"

13 günlük gözaltı süresinin ardından Avukat Celal Çelik'in ifadesi İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu Başsavcıvekili Hasan Yılmaz tarafından İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde alındı. İfadesinin ardından Hasan Yılmaz, Çelik'in adliyeye sevkini istedi.

Kısa bir sürenin ardından talebini açıklayan başsavcıvekili Hasan Yılmaz, Çelik'in adli kontrol tedbiri ile serbest bırakılmasını talep etti. Yılmaz Hakimliğe gönderdiği sevk yazısında, Çelik’in FETÖ terör örgütü ile üyelik temelinde bir bağı olup olmadığı hususunda araştırmaya devam edildiğini belirtti.


FETÖ mensupları tarafından 2014 yılında Twitter'dan açılan "Baş Çalan" hesabından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında atılan twitleri retweet yaptığı belirtilen Çelik'in hesabı gündemde tutmaya çalıştığı da sevk yazısında belirtildi.

ÖRGÜT PROPAGANDASI YAPTI

Çelik'in katıldığı televizyon programlarında söylediği sözlere yer verilen sevk yazısında, "FETÖ argümanlarını aynen kullanarak terör örgütünün propagandasını yaptığı" iddia edildi.

FATİH GÜRSUL İLE YOĞUN İLETİŞİM TESPİT EDİLDİ

FETÖ söylemlerini gündemde tuttuğu iddia edilen Celal Çelik için sevk yazısında, FETÖ içerisinde yer alıp MİT Tırlarının durdurulması kumpas ve organizasyonlarında yer alan Süleyman Gürbüz ile aynı ByLock iletişim grubunda yer alan Fatih Gürsul ile yoğun irtibatı olduğunun tespit edildiği belirtilerek Çelik’in FETÖ’ye yardım ettiğinin anlaşıldığına dikkat çekildi.

Çelik Hakimliğe gönderilen sevk yazısının ardından yurtdışına çıkış yasağı konularak serbest bırakıldı. (Hurriyet-Damla Güler)

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: CHP'de, Etimesgut, Belirsizliği, Sürüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı