Haber Detayı
07 Aralık 2017 - Perşembe 09:20
 
CHP'den Etimesgut'ta, Tehdit ile İlgili Basın Toplantısı
CHP Etimesgut İlçe Başkanlığının, çarşı merkezinde bulunan teşkilat binası kapısına tehdit içeren not bırakıldı. CHP’liler kapının üzerine asılmış “Yaptığınızın hesabı sorulacak dinsiz hainler” yazına büyük tepki gösterdiler.
Etimesgut Haberi
CHP'den Etimesgut'ta, Tehdit ile İlgili Basın Toplantısı

BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİLER

   Olayın ardından Etimesgut CHP İlçe Teşkilatında olaylı ilgili bir basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, CHP Ankara İl Başkanı Adnan Keskin, İl Yöneticileri, PM üyeleri, İlçe Başkanı Ayhan Yılmaz, Belediye Meclis Üyeleri ve çok sayıda partili katıldı. Ayhan Yılmaz burada yaptığı açıklamada “İlçemizde yaptığımız çalışmalar ve CHP’nin Etimesgut’ta yükselen grafiği birilerini rahatsız etmiş olacak ki böyle bir eylemle karşı karşıya kaldık. İlçe örgütümüze yapılan bu tehdit aynı zamanda hak, hukuk, adalet ve demokrasi söylemiyle hareket eden CHP’nin kurumsal kimliğine yapılan bir saldırıdır” dedi.
   Ayhan Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yapılan bu tehdit ile amaçları belli olan şer odakları şunu bilmelidirler ki hiç bir saldırı, hiç bir tehdit bizi korkutamaz, sindiremez. Aksine bizlerin Cumhuriyet değerlerine ve demokrasiye olan inancımızı daha da güçlendirir. Etimesgut İlçe Başkanı ve örgütünü bu tehditle yıldıracağını düşünenler hayal dünyasından yaşamaktadırlar.
   İlçe Başkanlığımıza yapılan bu eylem karşısında, ilçemizde siyasi faaliyetlerini sürdüren diğer siyasi partileri, sivil toplum kuruluşlarını ve Etimesgut kamuoyuna, partililerimize göstermiş oldukları duyarlılıktan dolayı teşekkür ediyorum.”


TEHDİTLER BİZİ YILDIRAMAZ

    Öte yandan CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran da partisinin Etimesgut İlçe Başkanlığı’ndaki basın toplantısında “CHP ne kürsüden tehdit savuranlardan korkar, çekinir ne de gizlice kapımıza kadar gelip tehdit bırakan çakallara meydanı boş bırakır” diye konuştu. Olayın faillerinin yakalanmasından dolayı yetkililere teşekkür eden CHP Ankara İl Başkanı Adnan Keskin de, “CHP olarak asla bu tür provokatör eylemlere meydan vermeyeceğiz, bunların karşısında olacağız” dedi.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: CHP'den, Etimesgut'ta,, Tehdit, ile, İlgili, Basın, Toplantısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı