Haber Detayı
07 Ağustos 2018 - Salı 13:38
 
CHP, Etimesgut'ta Seçimlere Hazırlıksız Yakalanmış
CHP Etimesgut İlçe Örgütü tarafından düzenlenen “İlçe Danışma Meclisi” toplantısı, geçtiğimiz Pazar günü Kent Konseyi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.
Etimesgut Haberi
CHP, Etimesgut'ta Seçimlere Hazırlıksız Yakalanmış

CHP Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener ve İl Yöneticilerinin yanı sıra Sincan İlçe Başkanı Ömer Yılmaz, Belediye Meclis Üyeleri, İlçe Yönetimi ve partililerin katıldığı toplantıya ilgi beklenenin altında kaldı. Toplantı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNE HAZIRLIKSIZ YAKALANDIK:

Toplantıda bir konuşma yapan CHP Etimesgut İlçe Başkanı Ayhan Yılmaz, 24 Haziran seçimlerine hazırlıksız yakalandıklarını, bu nedenle güçlü oldukları Eryaman, Turkuaz ve Bağlıca bölgelerinde oy kaybı yaşadıklarını belirtti. Buna karşılık Etimesgut’un merkez bölgesinde CHP’nin oylarının arttığını söyleyen Ayhan Yılmaz, CHP’lilerin bir başka partinin oylarının barajı aşması için oylarını dağıttıklarını dile getirdi.

Ayhan Yılmaz, Etimesgut’ta CHP’yi Türk Kızılay’ına benzeterek “Kızılay gibi herkese kan vere vere artık kendisinin kana ihtiyacını olduğunu görüyoruz” şeklinde konuşan Ayhan Yılmaz, CHP’nin artık oylarını bölmemesi gerektiğini ve yerel seçimlerde mutlaka başkan adayları ile beraber meclis üyelerini de desteklemelerini ifade etti.  Yılmaz, seçim sonuçlarına göre Etimesgut’ta tek bir CHP oyunun boşa gitmediğini de hatırlattı. Ayhan Yılmaz, yeni alınan İlçe Binası hakkında da partililere bilgi verdi.

CHP’DE ELEŞTİRİ DOZU ARTIYOR:

Partilerin beklenen ilgiyi göstermediği toplantıda, 150’ye yakın partili hazır bulundu. 600 bine yaklaşan bir İlçede CHP’nin 150 kişiyle toplantı yapması ise partililer tarafından hoş karşılanmadı. İlçe Danışma Kurulu toplantısının ardından kendileriyle görüştüğümüz partililerin büyük bir bölümü, İlçe Örgütünün kendisini ele verdiğini ve seçimlerden önce “Seçime hazırız” mesajlarının boşa çıktığını gördüklerini ifade ettiler. Ayhan Yılmaz ve İlçe Örgütü’nün, Etimesgut’ta artık yalnızları oynamaya başladığını söyleyen partililer “Parti içindeki tüm gruplarla arasını bozmuş, hiç kimseye ihtiyacı yokmuş gibi hareket eden bir başkan ve yönetimi yerel seçimlerde başarılı olamaz. 2014 yerel seçimlerinden daha kötü bir sonuç bizi bekliyor” dediler.

İlçe Danışma Kurulu’nun ikinci bölümünde, 24 Haziran seçim sonuçları değerlendirilirken partililerin görüş ve önerileri alındı. Bu bölüm basına kapalı olarak gerçekleştirildi.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve iç mekan

 

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: CHP,, Etimesgut'ta, Seçimlere, Hazırlıksız, Yakalanmış,
Yorumlar
Haber Yazılımı