Haber Detayı
19 Temmuz 2017 - Çarşamba 16:17
 
CHP'li Ankara Milletvekili'nden İlginç 20 Temmuz Açıklaması
CHP Parti Meclisi Üyesi ve Ankara Milletvekili Necati Yılmaz TBMM Genel Kurulu’nda konuştu.
Siyaset Haberi
CHP'li Ankara Milletvekili'nden İlginç 20 Temmuz Açıklaması

Yargının iktidarın sopasına dönüştüğünü vurgulayan Yılmaz, “Bu değişiklikler olursa orada dertlerini anlatmak için eylemlerde bulunan Nuriye ve Semih aramıza döner mi? Eğer bu değişiklikler olursa halkın iradesiyle seçilmiş milletvekilleri Parlamentodaki görevlerini yapmak üzere buraya gelir mi? Eğer bu yasalar değişirse hukukun üstünlüğünü ve yargının bağımsızlığını savunduğu için sürgüne gönderilen Mustafa Karadağ görev yerine geri döner mi?” diye sordu.

20 TEMMUZ DARBESİYLE İLK KEZ SOKAĞA GİRME YASAĞIYLA KARŞILAŞTIK

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Ankara Milletvekili Necati Yılmaz TBMM Genel Kurulu’nda konuştu. Yargının iktidarın sopasına dönüştüğünü vurgulayan Yılmaz, “Bu değişiklikler olursa orada dertlerini anlatmak için eylemlerde bulunan Nuriye ve Semih aramıza döner mi? Eğer bu değişiklikler olursa halkın iradesiyle seçilmiş milletvekilleri Parlamentodaki görevlerini yapmak üzere buraya gelir mi? Eğer bu yasalar değişirse hukukun üstünlüğünü ve yargının bağımsızlığını savunduğu için sürgüne gönderilen Mustafa Karadağ görev yerine geri döner mi?” diye sordu.

“Artık insanları suçlamak için delil ortaya koyma ihtiyacı bile duymuyorsunuz”

Kumpas davaları sürecinin altını çizen Yılmaz, “12 Eylül döneminde haksız davalar açılırdı, mağduriyetler yaratılırdı. Bu açılan davaların çoğunda belki aralarında mantıki bağ kurulamayan, isnat ve deliler arasında ilişki yaratılamayan delillere dayanarak davalar açılırdı. Özellikle hatırlattığım kumpas davaları sürecinde FETÖ örgütüyle iş tuttuğunuz sırada, o zamanda yapay deliller yaratma ihtiyacı duydunuz, sahte deliller ürettiniz. Şimdi, 20 Temmuz darbesinin sonrasında artık insanları suçlamak için, yaftalamak için bir delil ortaya koyma ihtiyacı dahi duymuyorsunuz” dedi.

“Kızılay’ın göbeğine milletvekillerini almadınız”

12 Eylül ve diğer dikta dönemlerinde sokağa çıkma yasaklarının yaşandığını ama 20 Temmuz darbesiyle ilk kez sokağa girmenin bile yasaklandığının altını çizen Yılmaz, “Kızılay'ın göbeğine yurttaşlarımız, hatta biz milletvekilleri sokulmadık, "Sokağa girme yasağı var" dediler. Bu, sizin yargıyı, hukuku getirdiğiniz diğer bir aşamadır” dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: CHP'li, Ankara, Milletvekili'nden, İlginç, 20, Temmuz, Açıklaması,
Yorumlar
="clear">
Haber Yazılımı