Haber Detayı
30 Ağustos 2018 - Perşembe 20:43
 
CHP'li Gamze Taşcıer'den Melih Gökçek'e Teklif
CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer, 6 Eylül’de 5. kez ihaleye çıkacak olan Ankapark ile ilgili “Bu park adeta Ankara’nın başına bela oldu. Kente verdikleri zararın hesabı sorulacak mı?” dedi.
Siyaset Haberi
CHP'li Gamze Taşcıer'den Melih Gökçek'e Teklif

HESABI MUTLAKA SORULMALI

765 milyon 600 bin lira bedelle açılacağı ifade edilen 5. ihaleye de katılacak kimsenin bulunmasının zor olduğunu ifade eden Taşcıer; “6 Eylül’de yeniden ihaleye açılacakmış. Böyle atıl bir alana kim neden alıcı olsun? Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunu yerine getirmeli ve sorunun çözümü için işe yarar adımlar atmalıdır. Bu projenin sahibi Melih Gökçek, kendi hayal dünyasında tasarladıklarını hayata geçirecek diye Ankaralıların cebinden milyarlarca lirayı bu demir yığınına yatırdı. Bunun hesabı mutlaka sorulmalı” dedi.

YENİ BİR METRO VAKASI

Ankara’da metronun da yıllarca bitirilemediğini hatırlatan Taşcıer, “Artık iş çığırından çıkınca, topu hükümetin üzerine atmış, metro Bakanlık tarafından bitirilmişti. Peki, İzmir Büyükşehir Belediyesi nasıl yapmıştı? Gökçek'in geçtiğimiz günlerde sarf ettiği sözlerden, bura için de benzeri bir şey yapmaya çalıştığını anlıyoruz. Bu kadar keyfilik, halkın parasının sorumsuzca harcanması ve yaratılan devasa demir yığınının hesabı sorulmayacak mı?” ifadelerini kullandı.

ZARARI GÖKÇEK KARŞILASIN!

Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük atıl yatırımlarından birinin Ankapark olduğunu ifade eden Taşcıer, “Ankaralıların cebindeki paralarla ‘rüya projesini’ orta yere bırakan Gökçek, bu devasa kamu zararını da kendi cebinden karşılamalı. Ankara’nın en verimli arazilerinden birine, bizzat Mustafa Kemal Atatürk’'ün halka miras bıraktığı Atatürk Orman Çiftliği arazisine dikilen demir yığınının görüntüsü, bugün yanından her geçenin içini acıtıyor. Böyle büyük bir alan, büyümesi yıllarca süren o ağaçlar ancak bu kadar heba edilebilirdi. İktidar bu israftan dolayı en az Gökçek kadar sorumludur! Bu işin ihale ile çözülemeyeceği de açıktır. Belediye ihale dışında bir yol bulsun” dedi.

BİRİLERİNİN EN BÜYÜK HAYALİ ANKARA’NIN LANETİ OLDU!

Ankapark’ta 2018 Mart ayında çıkan yangını da hatırlatan Taşcıer; “Yetkililer kullanılan malzemenin yetersizliğinden söz ediyordu. Oyuncakların deneme sürüşü yapılmıştı. Hatta Gökçek’in de içinde olduğu ilk deneme sürüşünde oyuncak bozulup havada kalmıştı. Yani milyonlar harcayarak böyle güvenliksiz ve kalitesiz bir park yap, yaptığın atıl yatırım için de ihale aç ve birilerinin gelip işletmesini bekle! Böyle ölü bir yatırımı kim neden alsın? Üstelik bu alanın işletilmesi için de yine milyonlar gerekecek. Birilerinin en büyük hayali Ankara’nın başının belası, laneti oldu adeta! Siz Disneyland ile boy ölçüşecek bir park hayali kuruyorsanız eğer, hem çok sağlam oyuncaklar koyacaksınız hem de turist çekebileceğiniz içeriğe sahip bir işletme yapacaksınız. Bunları yapmazsanız hayalleriniz böyle suya düşer işte! Bu ülkeye bu kötülüğü yapanların oyuncakları ellerinden alındı ama vatandaşın ekmek derdinden oyuncak hayal edecek hali yok. Biz bütün bu olanlara iktidarın yanlışıdır diye sevinmiyoruz, çünkü olan yine Ankaralıya, yine Türkiye’ye oluyor” diye ekledi.

MELİH GÖKÇEK KAPIDA BİLET KESSİN

Atatürk Orman Çiftliği’nin, Atatürk’'ün mirasına ihanet edilerek gasp edildiğini ifade eden Taşcıer; “Kentin hafızasını, geçmişini Atatürk Orman Çiftliği’ni gasp edip alanı oyuncak mezarlığına çeviren Gökçek'e halkın zararı rücu edilsin. Hatta ihaleye girip kendi alsın, sonra da kapıda bilet kessin!” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: CHP'li, Gamze, Taşcıer'den, Melih, Gökçek'e, Teklif,
Yorumlar
Haber Yazılımı