Haber Detayı
20 Haziran 2020 - Cumartesi 13:46
 
CHP'li Taşcıer'den Salgınla İlgili Çok Önemli Açıklama
CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer korona virüs testleriyle ilgili bir açıklama yaparak, farklı illerden çok sayıda doktordan bilgi aldığını, Sağlık Bakanlığı’ndan hastanelere talimat gittiğini ve buna göre COVID-19 pozitif kişilerle teması olan ancak belirtisi olmayanlara test yapmanın yasaklandığını doktorların dile getirdiğini söyledi.
Siyaset Haberi
CHP'li Taşcıer'den Salgınla İlgili Çok Önemli Açıklama

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili ve Parti Meclisi üyesi Ecz. Gamze Taşcıer korona virüs testleriyle ilgili bir açıklama yaparak, farklı illerden çok sayıda doktordan bilgi aldığını, Sağlık Bakanlığı’ndan hastanelere talimat gittiğini ve buna göre COVID-19 pozitif kişilerle teması olan ancak belirtisi olmayanlara test yapmanın yasaklandığını doktorların dile getirdiğini söyledi.

“TEST YOKSA VAKA DA YOK”

Farklı illerden çok sayıda doktordan bilgi aldığını ifade eden Taşcıer, “Görüştüğüm doktorların hepsi Sağlık Bakanlığı’ndan talimat geldiğini, COVID-19 pozitif kişilerle teması olan ancak belirtisi olmayanlara PCR testi yapmanın yasaklandığını ifade ettiler. Buradan anlaşılıyor ki korona virüsle mücadelede yeni sürecin adı ‘Test Yoksa Vaka da Yok’ olmuştur. Verilen talimata göre hastanelerde sadece belirlenmiş birkaç doktor test kararı verebilecek ve testleri isterken de bunu e-imzaları ile isteyecek. Böylece doktorlara istedikleri testler üzerinden bir mobbing uygulanacak. Başhekimler ‘bu kişiye neden test istedin’ diye doktorları sıkıştıracak.” ifadelerini kullandı.

“BU YÖNTEMLE SALGIN KAĞIT ÜZERİNDE KISA SÜREDE BİTER”

Durumun bununla da kalmadığını belirten Taşcıer, “Hatta bazı başhekimlerin, temaslı kişinin bilgisayarlı tomografi sonucu ve ateş değeri pozitif vakayı işaret etse de, eğer sistem izin vermiyorsa test yapılmayacak talimatı verdiğini öğrendim.” dedi. Salgının bu yöntemle kısa sürede biteceğini ancak bunun kâğıt üzerinde olacağını ifade eden Taşcıer, “Ekonomiyi berbat hale getiren, halka IBAN vererek daha da para isteyen iktidar, ekonomik nedenlerle 'zorunlu' kalınan normalleşme için salgını kâğıt üzerinde de olsa bitirmeye kararlı. İlk günden bu yana tüm bilim insanları, semptom göstermeyen, yani asemptomatik taşıyıcıların da virüsü bulaştırabildiğine dikkat çekerken, temaslı kişilere test yapılmasının yasaklanması, AKP'nin salgına karşı "ölen ölür, kalan sağlar bizimdir" anlayışına geçtiğini gösteriyor. Böyle bir durumu kabul etmek mümkün değil.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: CHP'li, Taşcıer'den, Salgınla, İlgili, Çok, Önemli, Açıklama,
Yorumlar
Haber Yazılımı