Haber Detayı
29 Ağustos 2013 - Perşembe 04:15
 
CHP A. Adayı Ergin Batur'dan İddialı Açıklamalar
Şu ana kadar 8 aday adayının isminin geçtiği CHP Etimesgut’ta, yerel aday olarak aday adaylığını açıklayan Ergin Batur, neden aday olduğunu gazetemize anlattı. Batur ile Etimesgut’ta CHP’yi ve Belediyeyi konuştuk:
Etimesgut Haberi
CHP A. Adayı Ergin Batur'dan İddialı Açıklamalar

    Etimesgut CHP’de Belediye Başkanlığı adaylık yarışı hız kazandı. İlçede en hareketli parti olan CHP, hafta sonu yapacağı ilçe kongresiyle yeni ilçe başkanını seçerken 2014 seçimleri için hangi adayla yola çıkacağını belirleyecek. Şu ana kadar 8 aday adayının isminin geçtiği CHP Etimesgut’ta, yerel aday olarak aday adaylığını açıklayan Ergin Batur, neden aday olduğunu gazetemize anlattı. Batur ile Etimesgut’ta CHP’yi ve Belediyeyi konuştuk:

   FLAŞ: Öncelikle neden Belediye Başkanlığına aday oldunuz?
   BATUR: İnsanlar; ailesini, komşularını seviyor onların bireysel haklarına değer veriyor ise, onlarla kıskanmadan sevinçlerini, acılarını, yeteneklerini ve tecrübelerini her şeyini paylaşır.  ETİMESGUT benim için farklı yönleriyle kocaman bir aile.. Bu güne kadar üyesi olduğum Cumhuriyet Halk Partisi yani partim içinde bu ideamı test ettim.
   Partim içinde bu görevi bütünleyecek ve belediyecilik görevini eksiksiz olarak yapabilecek birçok arkadaşımın da olduğunu gözlemlemek bana bu cesareti verdi.

   FLAŞ: CHP, her seçim dönemi Etimesgut'ta iddialı çıkıyor. Ancak aday, tabanla uyum sağlamıyor. Sizce Etimesgut'ta CHP nasıl bir adayla seçime girmeli?
   BATUR: Sorunuz içinde farkına varmadan benim cevabımı da vermiş bulunuyorsunuz. CHP Cumhuriyetimizin temel partisidir. Gücünü Cumhuriyeti kuran ve özümseyen halkından alır. Cumhuriyet kültürünü böylesine korumuş parti de, eğer sizin halkınızın (üyenizin) görüşüne başvurmaz ve iradesini göz ardı ederseniz kırgınlıklara yol açarınız. Bu kırgınlıklar da maalesef size başarısızlık olarak geri döner.
   Parti üye iradesi dışı uygulamada, adaylarınız ne kadar kaliteli ve iyi olursa olsun maalesef ona yazık etmiş olursunuz. Etimesgut, Seçim takvimi sürecinde tahminen 500.000 nüfusu Türkiye’mizin mevcut 81 ilinden 41’ini geçmiş büyük bir ilçe olacaktır. Ankara’dan – Batıya yani İzmir’e doğru yola çıkın ve yol üzerinde bulunan tüm geçtiğiniz şehirlerin girişlerinde yazan nüfusları okuyun. Göreceksiniz ki nüfusları ETİMESGUT’umuzun yarısı kadar yok.
   Buradan yola çıkarak, ETİMESGUT’umuzu yönetecek Belediye Başkanı ve Kadrosu Anakent Belediyesinin koltuğunun altına sığınmış bir belediyecilik anlayışından çıkmış; Büyük, modern ve halkının tüm sosyal ihtiyacını karşılayabilen bir şehircilik anlayışıyla yöneten ekip zihniyetine sahip olmalıdır. Bu zihniyet, kalite ve yeteneğe sahip, ETİMESGUT’lu mutlaka vardır. Etimesgut’lu bu güne kadar komşusu olmayanı, yani aynı kaderi paylaşmamış olanı ya özümsememiş ya da bir kez denese bile ikinci bir şansı tanımamıştır.
   Benim kanaatim, CHP ve onun değerli üyeleri ETİMESGUT’lu ve ETİMESGUT’u düşünen içimizden birini tercih edecektir. Seçim sonrası ETİMESGUT’u terk edecek birini değil.
   “Kısacası; partililerin yakinen tanıdığı ve güvendiği, halkımızın değer yargılarına saygılı ve toplumun bütün kesimlerine hizmet edebilecek hoşgörüye sahip bir adayla yola çıkmalıdır.

   FLAŞ: Kendinizi, diğer adaylardan ayıran özelliğiniz nedir?
   BATUR: CHP’de, değil aday adayları, tüm üyelerinin değerleri benim için aynı ve eşit seviyededir. Bu nedenle partili diğer aday adaylarımızla hiçbir vakit özellik ayrımı yapacak bir tutum içinde bulunmadım. Bu tarz bir kıyaslamayı yapmayı bir kusur olarak görürüm.
   İsterseniz sorunuza benim kişisel özelliklerim olarak cevap vereyim.
   Ergin BATUR Mühendislik vizyonu ile yetişmiş, planlama ve planlamalarında katılımcılığı seven aynı zamanda katılımcıları destekleyen, sabırlı, karşısındakini dinleyen, dinlediğini anlamak adına çaba gösteren, insanları seven onların haklarına değer veren, onlarla kıskanmadan sevinçlerini, acılarını, yeteneklerini ve tecrübelerini her şeyini paylaşmayı bilen/seven bir bireyim.
   Yani sizinle aynı insani değer, ahlak ve özelliklere sahip biriyim. Fakat bir kusurum var. Sorululuk aldım mı? ÇOK ÇALIŞIRIM..

   FLAŞ: Etimesgut'ta CHP'nin bugünkü ortamda seçimleri kazanma şansı ne? Bu şansın artması veya azalması hangi etkenlere bağlı?
   BATUR: Buna cevabım kısa olacak. İnancım olmasaydı bu yola çıkmaz ve emek vermezdim. CHP’nin tüm ETİMESGUT’lu üyesinin olduğu gibi.. Cumhuriyet Halk Partisi her halükarda 29 Mart 2014 seçimlerinden birinci parti olarak çıkacak ve Sosyal Demokrat Belediyeciliğin güvenirliğini ETİMESGUT halkına yaşatacaktır.
   Asıl önemli olan bundan sonraki seçimler dönemleri için samimi tüm ETİMESGUT halkının destek ve onayını alacak programlar ortaya koymaktır. Ki bu irade ve istek bizde var.

   FLAŞ: Pazar günü yapılacak olan olağanüstü ilçe kongresi için dilek ve temennileriniz?
   BATUR: 29.Mart.2014 Yerel seçimlerin de bu kadar iddiası olan bir partinin kongre delegesi, elbetteki gereğini yapacak ve seçim arifesinde;
 • Seçimleri partisine kazandırabilecek yetenek, tecrübe, kuvvet ve isteğe sahip,
 • Seçimlerde tüm ilçe aday adaylarına eşit yaklaşım içinde ve kişisel pazarlıklardan uzak duracak,
 • Seçim başarısını içine sindirebilecek ve bu başarının sarhoşluğu etkisinde kalmadan, parti içi barışın bozulmasına müsaade etmeyecek üyelik haklarını kollayan ve koruyan, katılımcı siyaseti seven ve teşvik eden, bir yönetimi seçeceğini, CHP örgütünün bu kongreden güçlenerek çıkacağı inancını taşımaktayım.

   FLAŞ: Etimesgut 3 bölgeye ayrılmış durumda. Bu bölgeler, ilçe siyasetini nasıl etkiliyor. CHP nasıl bir strateji belirlemeli.
   BATUR: Bu konu içimizde kanayan ve acıtan bir yara, bu kamu alanları ETİMESGUT’ ilçe sınırları içinde olmasına rağmen ETİMESGUT’lunun değil…!  Her ETİMESGUT’lu bu kamu alanları için, her siyasi mevzide gerekli savaşı vermelidir. Buna müsaade etmeyen ve engel oluşturan her siyasi düşünceye de DİREN’melidir.
   O kamu alanları ETİMESGUT’lunun mutluluğu, huzuru ve sağlığı için gerekli olan sosyal ortak alan tesisleri ile donatılmalıdır.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Şu, ana, kadar, 8, aday, adayının, isminin, geçtiği, CHP Etimesgut’ta, yere
Yorumlar
Haber Yazılımı