Haber Detayı
11 Mayıs 2013 - Cumartesi 01:10
 
CHP Ankara Teşkilatlarından Açıklama
CHP Ankara İl Başkanı Zeki Alçın ve Ankara’da bulunan 25 İlçe Başkanı’ndan, Melih Gökçe ile ilgili ortak açıklama.
Siyaset Haberi
CHP Ankara Teşkilatlarından Açıklama

Dün yapılan CHP Ankara İl Örgütü’nün 25 İlçe Başkanlığı ile düzenlediği ortak toplantıda gündeme ilişkin konular değerlendirildi. Tüm ilçe başkanlarıyla birlikte katılımcıların fikirlerini özgürce ve demokratik ortamda ifade ettiği toplantıda aşağıda belirtilen hususlarla ilgili fikir birliğine varıldı. Buna göre;


-Ankara Büyükşehir Belediyesi 1994 yılından bu yana İ. Melih GÖKÇEK ve temsil ettiği zihniyet tarafından yönetilmektedir. Bu yönetim biçimi Ankara’yı yoksullaştırmış, hemşerilerimizi yardıma muhtaç hale getirmiştir.

-Anılan zihniyet seçim süreçlerinde vaat ettiği hiçbir sözü tutmadığı gibi, halkına sürekli gerçek dışı beyanlarda bulunmaktadır. Ankara’nın bu yapıyla sürdürülemeyeceği açıktır. Kentimize hiçbir kalıcı yatırım yapmayan ve Ankara’yı rant paylaşım alanı haline getiren       İ. Melih GÖKÇEK ve zihniyetinin görevden ayrılma zamanları yaklaşmıştır.

-Mart 2014 döneminde yapılacak olan yerel seçimlerde Ankara Kalesi’ne CHP bayrağı dikileceği tartışmasız biçimde açıktır. AKP yönetimi gerek Ankara’da gerekse Türkiye’de son aylarını yaşamaktadır. CHP iktidarı ile kurulacak aydınlık yarınlar artık çok yakındır.

-Ankara İl örgütleri CHP Genel Başkanı Sn. Kemal KILIÇDAROĞLU’ndan aldığı güç çerçevesinde bütün kademe ve organları ile birlikte, el ele, omuz omuza Ankara’yı AKP iktidarından teslim almak konusunda son derece kararlıdır. Bu kararlılık çerçevesinde bütün ilçe başkanları, il başkanı ve yönetim kurulları birlikteliklerini deklare etmektedir.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: CHP, Ankara, İl, Başkanı, Zeki, Alçın, Ankara’da, bulunan, 25, İlçe, Başkanı’nda
Yorumlar
Haber Yazılımı