Haber Detayı
30 Nisan 2013 - Salı 12:14
 
CHP Etimesgut Hedefini Belirledi
CHP Etimesgut İlç Örgütü tarafından düzenlenen "Hedef 2014 Dayanışma Yemeği"nde bir konuşma yapan İlçe Başkanı Memet Yula, önemli mesajlar verdi. İşte Yula'nın konuşması..
Etimesgut Haberi
CHP Etimesgut Hedefini Belirledi

Etimesgut 500 bini aşan nüfusu ve oy potansiyelimiz bakımından Partimiz için Ankara’nın en önemli ilçelerinden biri haline gelmiştir.
AKP’nin “bir gece yarısı operasyonuyla” Ankara’nın bazı mahallelerin ilçe bağlılığını değiştirmesi Etimesgut’un Partimiz bakımından önemini daha da artırmıştır.
Kuruluşundan bu yana sosyal demokrat belediye deneyimi yaşamamış Etimesgut’u kazanmak, Etimesgut’lulara, insan değer veren, insanı esas alan sosyal demokrat belediyecilikle buluşturmak için var gücümüzle çalışıyoruz.
Kentler planlanırken insanların mutluluğunun ve konforunun esas alınması temel insan haklarına saygının gereğidir. Kentleri kimliksizleştiren, insan faktörünü dışlayan rant odaklı kent planlaması AKP anlayışıyla zirveye çıkmıştır.
Bizler hem Etimesgut’a bir kimlik kazandırmak, hem insanlara yerel kamu hizmetlerine onurluca ulaşmak için HEDEF 2014’e odaklanmış durumundayız.
Bu amaca ulaşmak üzere örgütümüz; sandık örgütlenmesi, mahalle örgütlenmesi, yan kollar ve ana kademe olarak hazırlığını yapmış, Parti politikaları ve üst örgütlerimizin talimatları doğrultusunda çalışmalarını yürütmektedir.
Değerli misafirler,
Kısaca her yönüyle ve her alanda Etimesgut siyasetinde etkin bir konumdayız. Etimesgut’ta 2014 seçimlerini kazanmak dışında her durum bizim için başarısızlık kabul edilecektir.
Biz sadece Etimesgut değil, burada sağlayacağımız başarıyla Ankara Büyükşehir kazanılmasına da katkı sağlayacağımızı düşünüyoruz. Ankara’nın ulaşımını Ulaştırma Bakanlığı’na, gaz dağıtımını borçlarından dolayı satarak Enerji Bakanlığı’na teslim eden, 20 yılda 20 metre metro hizmete açamayan bir laf cambazından Ankara’nı kurtarılması için çalışmak da bizim için önemli bir görevdir.
Değerli misafirler,
Takdir edersiniz ki, yerel siyaset ve yerel siyasette başarı sadece yerel siyaset dinamikleriyle olmuyor. Bu noktada merkezi düzeyde yürütülen siyasetin etkisi belki yerel dinamiklerden daha fazladır.
Bu çerçevede son günlerin gündem konularıyla ilgili olarak kısaca düşüncelerimi sizinle paylaşmak istiyorum.
CHP, bu ülkeyi düşman işgalinden kurtarıp bağımsız bir devlet yapan, Cumhuriyeti kuran, insanları kul olmaktan kurtarıp birey yapan, kadına toplumda hak ettiği statüyü getiren, çok partili yaşamı ve sosyal demokrasiyi ülkeye getiren kadroların Partisidir ve böyle bir Partinin yeryüzünde eşi benzeri yoktur. Bizim toplumdaki ağırlığımız ve etkimiz oy oranlarıyla ölçülmeyecek kadar büyük ve önemlidir. Biz zor ve dar günlerin partisiyiz. Bu onurun verdiği güçle başımız hep dik olmuştur.
Tarih bilincinden yoksun, edep mahrumu yüksek makamdaki zevatın kurucularımız hakkındaki hezeyanları bu büyüklük karşısında ezilmişliğin vermiş olduğu bir ruh halidir. Bu nedenle ciddiye almıyoruz.
Bizim değerlerimize laf etmek, halkımıza olan bağlılığımızı ve yurtseverliğimizi sorgulamak kimsenin haddi değildir.
30 yılı aşkındır halkımızı en çok meşgul eden konu Kürt sorunudur. Evvela şunu net bir biçimde ortaya koymalıyız ki; oy kaybı korkusu yaşamadan merkez siyasette Kürt Sorununu ilk tanıyan, bu konuda hala aşılamayan raporlar hazırlayan, Kürtlerin TBMM’de temsilini sağlayan ve bunun bedelini de ödeyen parti CHP’dir.
Bugün de Genel Başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu önderliğinde hazırlanan ve kamuoyuna 16 madde halinde bildirilen çözüm önerisi, pusulasız, yönsüz, stratejisiz Hükümetin çözüm sürecinden daha sağlıklı sonuç verecek hususları içerdiği gibi, sorunu Türkiyelileştiren bir amaç da taşımaktadır. Çünkü bizim çözüm planımız, güç odakları orijinli değildir, bize, yani Türkiye’ye aittir.
Bugün AKP ve medya hep bir ağızdan CHP’ye yüklenmekte emperyal güç odaklarının çözüm planına bize evet dedirtmeye çalışmaktadırlar.
Bu ülkede barışı savunan en önemli siyasal güç biziz.
Ancak daha iki ay öncesine kadar elinde idam ipiyle dolaşan Recep Erdoğan’ın bu noktaya nasıl geldiği ve bu meşru olmayan güçlerle yürütülen pazarlığın konusu nedir, izaha muhtaçtır.
Kürt Sorunu esasında Ülkemizin demokratikleşme sorundur. Biz herkesin dil, din, mezhep, menşe, yaşam tarzı, dünya görüşü ayrımı olmaksızın özgürce kendini ifade edebildiği, bütün bireylerin refah içinde yaşadığı, geleceğe umutla baktığı bir Türkiye mücadelesi veriyoruz.
Hiç kimse bizi sonuçta ülke egemenliğinin pazarlık konusu olduğu, bütün ulusal değerlerimizin ayakaltına alındığı, gizli ajanda hesaplarına alet edemez.
Tarımdan-sanayiye, teknolojiden-ihracata, eğitimden-sağlığa, askerlikten-dış politikaya, Kürt Sorunundan-toprak reformuna, aile sigortasından-emekliliğe, gençlikten-kadın sorununa, çocuk işçiliğinden-köle ticaretine, kent yaşamından-belediyeciliğe bütün sorun alanlarında hazırlığı ve görüşü olan tek Parti CHP’dir. Bu hazırlıklarımızı bir iktidar projesi olarak halka anlatmalıyız.
Değerli Etimesgutlular,
Son olarak şunu söylemek istiyorum: Bizim temel sorunlarımızdan biri siyasal etkinliklerimizde Parti içi mücadeleyi zaman zaman ülke sorunlarının üzerinde bir ciddiyet ve hırsla ele almamız. İkincisi de politikalarımızı, önerilerimizi kısaca CPH fikirlerini topluma taşımaktaki tembelliğimizdir. Hâlbuki bizim her konuda söyleyeceğimiz sözümüz vardır, bunu uygun araçlarla toplum taşımayı temel bir görev olarak ele almak durumundayız.
Biz kendi ölçeğimizde örgütlülüğümüzle bunu başarmak üzere gayret içindeyiz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP, Etimesgut, İlç, Örgütü, tarafından, düzenlenen, "Hedef, 2014, Dayanışma, Ye
Yorumlar
Haber Yazılımı