Haber Detayı
24 Eylül 2014 - Çarşamba 10:29
 
CHP Etimesgut İlçe Örgütüne İstifa Çağrısı
CHP Etimesgut İlçe Örgütü tarafından düzenlenen, 30 Mart yerel seçimlerinin bir anlamda analizinin yapıldığı İlçe Danışma Toplantısı’nda bir konuşma yapan Erdal Gökcü..
Etimesgut Haberi
CHP Etimesgut İlçe Örgütüne İstifa Çağrısı

CHP Etimesgut İlçe Örgütü tarafından düzenlenen, 30 Mart yerel seçimlerinin bir anlamda analizinin yapıldığı İlçe Danışma Toplantısı’nda bir konuşma yapan Erdal Gökcü; mevcut yönetimin Etimesgut seçimlerinin kaybedilmesindeki en önemli etken olduğunu belirterek “Bugünkü yönetim istifa etmelidir” dedi.

 

Zaman zaman sert eleştirilerin yapıldığı toplantıda partililerin büyük bir bölümü, 30 Mart yerel seçimlerinde Etimesgut’ta yaşanan başarısızlığı mevcut ilçe örgütü ve Belediye Başkan Adayı olan Memet Yula’ya yüklerken  yeni bir yönetim ve anlayışla, değişim sağlanarak Etimesgut’ta CHP’nin yapılanma içerisine girmesi gerektiği vurgulandı.

 

Eryaman’da bulunan Grand Park Düğün Salonu’nda düzenlenen toplantıda konuşma yapan isimlerden olan Erdal Gökcü, konuşmasında  “Dört tarafı yangın yerine dönmüş , dış politikada tehlikeli virajlara girmiş , ekonomisi giderek kötüleşen , işsizliğin artarak devam ettiği , insan hayatına önem verilmediği , sağlıktan , eğitime – iç politikadan , dış politikaya – ekonomiden , işsizliğe her tarafı tel , tel dökülen ülkemizde bu sorunların aşılması için projeleri tartışmamız , halka umut olacak politikaları konuşmamız gerekirken üzülerek söylemem gerekir ki hala kendi iç çekişmelerimizi tartışmak için toplanmış bulunmaktayız” dedi.

 

Gökcü,  “12 yıldan bu yana insanları ötekileştiren , ayrıştıran AKP faşizmine karşı alternatif olabilmek için nasıl bir CHP olmalı bunu tartışmalıyız” şeklinde sözlerine devam etti. 30 Mart yerel seçimlerine de değinen Gökcü, şu açıklamalarda bulundu:

 

İLKELİ DAVRANIP İSTİFA ETMELİYDİNİZ!

 

“2009 yerel seçimlerine göre oyunu artırması beklenirken, hatta seçimin kazanılması hesaplanırken  30 Mart yerel seçimlerinin sonuçları tam bir hayal kırıklığı yaratmış CHP Etimesgut’ta ağır bir yenilgi almış, 2009’daki verilerin bile altına düşmüştür. Mevcut İlçe Başkanı ve İlçe Yönetimine sormak isterim;  Bu hezimetin nedenlerini araştırdınız mı? Şayet araştırdıysanız sonuçlarını İlçe danışma kurullarını toplayarak parti emekçileri karşısında ÖZ ELEŞTİRİ vermeniz gerekmez miydi? Yoksa bu yenilginin sebebi aday belirlemelerdeki Ahbap -çavuş ilişkileri ile yapmanızdan kaynaklı , yönetiminizin dahi düşüncelerini almadan 3-5 kişiyle kapalı kapılar ardında liste oluşturmanızdan dolayımıdır? Hatta ön seçimde sıralamaya giremeyen bir arkadaşımızı atamayla 3. sıraya getirerek parti emekçilerine haksızlık yapmaktan dolayımıdır.  Eğer bu beceriksiz ve basiretsiz tutumunuzdan dolayı ise İLKELİ DAVRANARAK neden istifa etmediniz?

 

Genel seçimlere az bir zaman kaldı bu seçimlerde artık başarıyı görmek istiyoruz. Ancak bunun koşullarını da ortaya koymamız gerekir diye düşünüyorum. Yorgun düşmüş mevcut örgütlerin ivedilikle istifa etmeleri yerine daha dinamik çoğunluğunu Genç ve Kadınların oluşturacağı yeni yönetim kadrolarının gelmesi, bu kadroların daha sol, sosyal demokrat söylemlerle halkın içerisinde halktan olduklarını hissettirerek siyaset yapmaları gerekmektedir. Bundan ötürü  Öncülüğünü  Partinin Bekası açısından diğer örgütlere de örnek teşkil etmesi açısından Etimesgut İlçe Başkanı ve yönetiminin İstifa etmesini diliyoruz.”

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: CHP, Etimesgut, İlçe, Örgütü, tarafından, düzenlenen, 30, Mart, yerel, seçimleri
Yorumlar
Haber Yazılımı