Haber Detayı
26 Mayıs 2013 - Pazar 13:05
 
CHP'de Adaylık Yarışı Hızlandı
25 Haziran'daki grup başkanvekilliği seçimine kimler aday?
Siyaset Haberi
CHP'de Adaylık Yarışı Hızlandı

25 Haziran'da yapılacak olan TBMM Grup Başkanvekiliği seçimleri öncesi adayların isimleri de netleşmeye başladı. Adaylığını açıklayan ilk isimler ise Mahmut Tanal Ali Rıza Öztürk ve Hurşit Güneş oldu.

CHP TBMM Grup Başkanvekilliği seçimleri 25 Haziran'da yapılacak. Şu an, Akif Hamzaçebi, Emine Ülker Tarhan ve Muharrem İnce'nin sürdürdüğü görev için talip olan vekillerin sayısı da artmaya başladı. Adaylığını açıklayan ilk iismler ise Hurşit Güneş, Ali Rıza Öztürk ve Mahmut Tanal oldu.

www.gercekgundem.com 'un edindiği bilgiye göre ise Grup Başkanvekilliği için Aykut Erdoğdu, Engin Altay, Müslim Sarı, Özgür Özel, Ali Serindağ ve Veli Ağbaba da Grup Başkanvekilliği için zemin yoklamaya başladı.

CHP kulislerinden yansıyan bilgilere göre, CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, 25 Haziran'da yapılacak olan seçimlerde kimseyi işaret etmeyecek. Kılıçdaroğlu, vekillerin kendi grup başkanvekillerini özgür iradeleriyle seçmesinin önünü açacak.

Bir diğer iddia ise şu: Emine Ülker Tarhan, Haziran ayındaki seçimlerde aday olmayacak. Muharrem İnce ile Akif Hamzaçebi'nin de adaylık için kararsız olduğu belirtiliyor.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: 25, Hazirandaki, grup, başkanvekilliği, seçimine, kimler, aday
Yorumlar
Haber Yazılımı