Haber Detayı
31 Ocak 2015 - Cumartesi 18:55
 
CHP'li Gençlerden Enerji-Sa Önünde Eylem
CHP Gençlik Kolları üyeleri elektrik faturalarına yansıtılan kayıp-kaçak bedeli ve diğer ücretleri protesto etmek için Enerji-Sa önünde eylem gerçekleştirdi.
Siyaset Haberi
CHP'li Gençlerden Enerji-Sa Önünde Eylem

Necatibey caddesi üzerinde toplanan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) il gençlik üyeleri, vatandaşın elektrik faturalarına yansıtılan kayıp-kaçak bedeli ve diğer ücretleri protesto etmek için Enerji-Sa önüne yürüdü. 'Konu zamsa, en iyisi Enerjisa', 'Şimdilik ima, seçimden sonra imha' yazılı pankartlar açarak, ve temsili hazırladıkları elektrik faturası örneği ile yürüyüşe başlayan üyeler, 'bu zamlarla yaşanmaz zamlar geri alınsın, zam zülüm işkence halk düşmanı AKP sloganları attı.

CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı İrfan İnanç Yıldız, yaptığı basın açıklamasında, enerjinin temel bir hak olduğunu, enerjinin kullanım fiyatlarının birim fiyatlarının yoksulluk sınırının üzerinde bir faturayla vatandaşa yansıtıldığını belirterek, “özelleştirme politikalarına karşı değiliz, fakat özelleştirdiğiniz bu şirketler, yarın halkın çıkarını düşünmezse buna dair önlem alabilecek misiniz diye sorular sorduk. Epdk'nın birim fiyatları üzerinde yaptığımız incelemede bu elektrik dağıtım şirketleri toplam 9 kalemde soygun icra ederek vatandaşa düzensiz fatura yollayarak aynı enerjiyi kullanmasına rağmen 2 katı elektrik fiyatı biçmektedirö dedi. Eyleme bazı CHP milletvekilleride destek verdi.

CHP’DEN KAYIP KAÇAK EYLEMİ

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: CHP, Gençlik, Kolları, üyeleri, elektrik, faturalarına, yansıtılan, kayıpkaçak,
Yorumlar
Haber Yazılımı