Haber Detayı
08 Mayıs 2013 - Çarşamba 11:37
 
CHP'li Kadınlar Çankaya'da Çok Hızlı
CHP Çankaya Kadın yöneticileri ve partili kadınlar Seyranbağları’nda toplanarak, yaklaşan yerel seçimlere yönelik çalışmalar yaptılar.
Siyaset Haberi
CHP'li Kadınlar Çankaya'da Çok Hızlı

CHP Genel Merkez Kadın Kollarının 7 ayda 7 bölgede Kadınlar Anadolu Yollarında projesinin örneklemesini Çankaya’da hayata geçiren CHP Çankaya Kadın Kolları ilçeye yönelik çalışmalarına ara vermiyor. Daha önce Kırkkonaklar ve Yıldız Bölgelerinde gerçekleşen kadın buluşmasının bu defaki durağı, kadınların özellikle CHP’de aktif rol aldığı Seyranbağları bölgesiydi.

“KADIN CAN VERENDİR”

Bölge kadınlarının yoğun ilgi gösterdiği buluşmada kadınlara, analarım, kardeşlerim, yoldaşlarım diyerek seslenen CHP Çankaya İlçe Başkanı Mehmet Perçin, Ankara ve Türkiye’nin iktidarının, mevcut yönetimin ellerinden kurtulmasına yönelik çalışmalarda, kadınların yegane çabasının çok değerli olduğunu söyledi. Kadınların enerjisinin partiye can verdiğini sözlerine ekleyen Perçin, “Gün geçtikçe küstahlaşan Başbakan’a ceza vermenin zamanı geldi. Sizin gücünüzle gücümüze güç katarak ülkemize kara bulut gibi çöreklenen bu zihniyeti bertaraf ederiz. Sizlere güveniyor ve desteğinizi yüreğimde hissediyorum. Bizlere can veren siz kadınlarımız, ülkemize de yeniden can verecektir ” şeklinde konuşarak salondan büyük alkış aldı.

“BAKAN ŞAHİN SAMİMİYETSİZ”

Hükümet uygulamalarının, her fırsatta kadını ezici bir nitelik taşıdığını ifade eden, CHP Çankaya Kadın Kolu Başkanı Jülide Şimşek, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’in Finlandiya örneğinin içler acısı bir durum olduğunu belirtti. Finlandiya’nın gelişmiş, fırsat ve eğitim eşitliği sağlamış bir ülke olduğu halde yılda 27 kadının şiddete kurban gitmesini Türkiye ile oranlayan Fatma Şahin’in, Türkiye’de öldürülen kadın sayısını normal karşılamasını yadırgadıklarını vurgulayan Şimşek, Bakanın bulunduğu konumun hakkını vermediği gibi samimiyetsiz olduğu açıklamalarında bulundu. Kadınların ruj rengine dahi müdahalede bulunulmasının bağnazlık olduğunu sözlerine ekleyen Şimşek, kadın hareketinin karşısında hiçbir bendin duramayacağının ve kadını bir eşya gibi gören bu anlayıştan kurtulmanın tek yolunun birlik ve beraberlik içinde yılmadan mücadele etmek gerektiğinin altını çizdi.

Toplantı, bölge kadınlarına, bölgenin önceki seçimlerde partilerin oy dağılımı ile seçim çalışmalarının nasıl yürütüleceği ve nasıl bir yol haritası izleneceği konusunda bilgiler verilerek sonlandırıldı.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: CHP, Çankaya, Kadın, yöneticileri, partili, kadınlar, Seyranbağları’nda, toplana
Yorumlar
Haber Yazılımı