Haber Detayı
27 Şubat 2020 - Perşembe 22:31
 
Cold Room Nedir?
Cold room yani Türkçe karşılığı olarak soğuk oda aslında soğuk hava deposu sistemlerine verilen isimdir.
Güncel Haberi
Cold Room Nedir?

Cold room yani Türkçe karşılığı olarak soğuk oda aslında soğuk hava deposu sistemlerine verilen isimdir. Özellikle gıda malzemelerinin bozulmadan taze bir şekilde uzun bir süre saklanabilmesi için kurulmuştur.

 

Cold Room Nasıl Çalışır?

Cold room kişilerin ihtiyaçlarına yönelik, ortama uygun bir şekilde ölçeklendirilerek kurulumu yapılır. Standart ölçülere sahip cold room sistemleri istenildiği takdirde küçültülüp büyütülebilmektedir. Hacim olarak da ihtiyaca farklı hacimlere ulaştırılıp büyütülebilir ya da küçültülebilirler. Cold room için istenilen ölçüler hesaplanırken, soğutucular için de ölçüler değişkenlik göstermelidir. Belirli mühendislik hesapları gerektiren bu işlemlerden sonra cold room hazırlanır. Standart işlemler hacim ve ölçü değişikliğinde değiştirilmezse, cold room gerektiğinden fazla ya da az soğutmak durumunda kalabilmektedir.

Cold room sistemlerinde ısı ve enerji akışı kesilmektedir. Böylelikle düşük enerji maliyeti ile maksimum soğutma ve tazelik hedeflenir. Cold room sistemlerinde kapı mekanizmaları da diğer soğutuculardan farklı bir tasarıma sahiptir. Dışardan hiçbir şekilde hava almayacak şekilde tasarlanan cold room sistemlerinde oda içi soğukluk bu şekilde standart ölçülerde kalmaktadır. Cold room fiyatları hakkında detaylı bilgi    http://www.termotes.com/cold-room/ sitesinden edinilebilir.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Cold, Room, Nedir?,
Yorumlar
Haber Yazılımı