Haber Detayı
01 Ocak 2018 - Pazartesi 20:14
 
Çorumlular, Etimesgut'ta Bulgur Pilavı Etkinliği'nde Buluştular
Etimesgutlu Çorumlular Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen “3. Bulgur Pilavı Etkinliği” coşkulu bir şekilde gerçekleştirildi. Etkinliğe aynı zamanda Çorumlu olan Ankara Milletvekilleri Murat Alparslan ve Ali Haydar Hakverdi’de katıldı.
Etimesgut Haberi
Çorumlular, Etimesgut'ta Bulgur Pilavı Etkinliği'nde Buluştular

   2015 yılında kurulan Etimesgutlu Çorumlular Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin her yıl geleneksel olarak yaptığı ‘3. Bulgur Pilavı Etkinliği’, geçtiğimiz günlerde Ahi Mesut Mahallesi’nde bulunan Kelebek Su Parkı Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi. Oldukça yoğun ilgi gören etkinliğe AK Parti Ankara Milletvekili Murat Alparslan, CHP Ankara Milletvekili Ali Haydan Hakverdi, Etimesgut Kaymakamı Fuat Gürel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım, Çorumlu Dernekler Fe-derasyonu Başkanı Hayri Çağır, Çorum Hitit Dernekleri Federasyonu ve Konfederasyon Başkanı Cemal Emir, siyasi partilerin İlçe Başkanı ve temsilcileri ile çok sayıda Çorumlu, Etimesgut Belediyesi Meclis Üyeleri ve esnaflar katıldı.
    Dernek Başkanı Alparslan Çuhacı, etkinlikte yaptığı konuşmasında kısa bir süre önce kurulmuş bir dernek olmalarına rağmen büyük yol katettiklerini ve bu süreçte önemli etkinlikler düzenlediklerini söyledi. Amaçlarını Çorumluları biraraya getirmek ve Çorum kültürünü yaşatmak olduğunu söyleyen Çuhacı “Buraya katılan tüm konuklarımıza teşekkür edi-yoruz. Derneğimiz faaliyetlerini aralıksız sürdürecektir” dedi.
   Çuhacı’nın ardından Ankara Milletvekilleri ile Etimesgut Kaymakamı Fuat Gürel ve Federasyon Başkanı Hayri Çağır’da birer konuşma yaptı. Öte yandan Hayri Çağır için sürpriz bir doğum günü kutlaması da gerçekleştirildi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Çorumlular,, Etimesgut'ta, Bulgur, Pilavı, Etkinliği'nde, Buluştular,
Yorumlar
Haber Yazılımı