Haber Detayı
06 Ekim 2019 - Pazar 20:00
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Partilileri Uyardı!
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti 29. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı kapanışında yaptığı konuşmada, “Yaşadığımız sıkıntıları, acıları, ödediğimiz bedelleri unutmadık, ama bunlar bizim moralimizi bozmak yerine azmimizi kamçıladı. Ne vesayetçilere, ne darbecilere, ne terör örgütlerine, ne de iç-dış siyasi ve ekonomik tetikçilere eyvallah etmedik” dedi.
Siyaset Haberi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Partilileri Uyardı!

umhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kızılcahamam’da gerçekleştirilen AK Parti 29. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’na katıldı. 

Toplantının kapanış oturumunda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, istişare ve değerlendirme toplantısının hayırlara vesile olmasını dileyerek, iki gün boyunca süren toplantıda yeni yasama döneminin gündemiyle ilgili izahat verildiğini, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi’nin birinci yıl değerlendirmesine ilişkin sunum yaptığını, Adalet, İçişleri, Dışişleri, Hazine ve Maliye bakanlarının da kendi alanlarıyla ilgili değerlendirmelerini paylaştığını anlattı.

“İŞİMİZE BAKACAK, YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ, ÇÜNKÜ BİZİM YAPACAĞIMIZ ÇOK ŞEY VAR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Tecrübeyle sabit ki biz milletimize sürekli olarak hakikatleri anlatmaz, doğruları göstermez, hizmetlerimizi kayıtlara geçirmezsek, yalan ve iftira dalgaları her tarafı işgal ediyor. Buradaki çalışmalarımızda da şunu gördüm: Fitne bayağı egemen ve fitnenin egemen olduğu yerden de ne hayır çıkar, ne bereket çıkar. Bu bakımdan yapmamız gereken bir şey var, işimize bakacağız, yolumuza devam edeceğiz, çünkü bizim yapacağımız çok şey var” şeklinde konuştu.

Türkiye’de, AK Parti ve şahsına yönelik her türlü yalanı, iftirayı üreten bir mekanizma ile bunun alçısı bir kesimin bulunduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu düşmanlığın asıl sebebinin, dünkü konuşmamda ifade ettiğim medeniyet davamız, asıl hedefinin de milletimizin tarihi, kültürü, değerleri olduğunu biliyoruz. AK Parti’ye saldırıların gayesi, yerine bir başka partiyi ikame etmek değil, temsil ettiği değerleri tümden yıkmaktır. Bu bakımdan verdiğimiz mücadele kendimiz için değil, milletimiz adınadır. İçinden geçtiğimiz dönemin gerçeği şudur: AK Parti ne kadar güçlü olursa ülkemiz de o kadar güçlüdür. Buna karşılık AK Parti’nin zayıflaması demek, Allah göstermesin, Türkiye’nin savunmasının zayıflaması demektir” değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye’de çok partili siyasi hayat döneminde AK Parti kadar kesintisiz ve uzun süre iktidarda kalan başka bir parti bulunmadığına dikkati çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’nin elde ettiği seçim başarılarını sıraladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2017 Nisan ayındaki Cumhurbaşkanlığı Yönetim Sistemi halk oylamasının da yüzde 51,5 oy oranıyla kabul edildiğini hatırlatarak, şöyle devam etti: “Şimdi birileri ne diyor hâlâ? Bunu değiştirelim. Ya neyi değiştiriyorsun. Bu millet yüzde 51,5’la bu yeni sistemi ne yapmış, onaylamış, kabul etmiş. Neyi kime soruyorsun? Biz millete sorduk. Arkada egemenlik kayıtsız şartsız milletindir, bu yazacak. Sen egemenliğin bir defa kayıtsız şartsız millete ait olduğunu kabul etmiyorsun ki. Senin dünyanda, senin kitabında egemenlik kayıtsız şartsız malum çevrelere, dağdakilere aittir, onlarla omuz omuza gezersin ve ondan sonra da aldığın oyla bak seçim kazandık dersin. Yok, bunu kimse yutmaz. 2018 seçimlerinde cumhurbaşkanlığında yüzde 52,6 oy oranı elde ederken, Cumhur İttifakı olarak yüzde 53,7 ve AK Parti olarak da yüzde 42,6 oy oranı elde ettik.”

“GEÇMİŞE HESAPLAŞMA GAYESİYLE BAKMAK ÜLKEMİZE HİÇBİR ŞEY KAZANDIRMAZ”

AK Parti’nin girdiği tüm milletvekili ve mahallî idareler seçimlerinde genel seviyesinin gerisine düşmediğini sözlerine ekleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Elbette milletvekilliği ve belediye başkanlığı olarak kaybettiğimiz her yerin muhasebesini yapacak, gereken tedbirleri alacağız. Fakat evvela ortada asla bir başarısızlık, telafi edilemeyecek bir yıkım olmadığını önce kendimiz kabul edeceğiz, sonra da bunu milletimize anlatacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’nin daima geleceğe bakan bir parti olduğunu vurgulayarak, “Geçmişe ders almak niyetiyle değil de hesaplaşma gayesiyle bakmak, bize de ülkemize de hiçbir şey kazandırmaz. Böyle bir tavır sadece enerjimizin ve zamanımızın boşa harcanmasına yol açar. Sizlerden ve tüm arkadaşlarımdan ricam, artık bu tartışmaları bir kenara bırakıp 7. Olağan Kongre sürecimizle partimizi daha da güçlendirmeye, 2023’e hazırlanmaya odaklanmamızdır. Milletimiz AK Parti’den kendi iç meseleleriyle uğraşmasını değil, ülkemize daha büyük hizmetler kazandırmasını bekliyor” diye konuştu.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Erdoğan,, AK, Partilileri, Uyardı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı