Haber Detayı
10 Haziran 2018 - Pazar 12:49
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara'ya 4 Müjde Birden Verdi
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Ankara’da onbinlere seslendi: 24 Haziran’da fitnecilere sakın fırsat vermeyin
Siyaset Haberi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara'ya 4 Müjde Birden Verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Ankara'da 19 Mayıs Stadyumu'nda düzenlenen dev mitingde onbinlere seslendi. "Bir tanesi çıkıyor, 'Külliye'yi satacağız' diyor. Bir diğeri Çankaya'yı satacakmış. Bunlara kalırsa ülkeyi de satarlar" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan şu mesajları verdi:


"İstanbul'un Bağdat Caddesi'nde tanklar geçerken birileri o tankların geçişini alkışlıyordu. Ama bir diğer tarafta da tencereciler, tavacılar varken bu Anadolu'nun evlatları da tankların, F-16'ların helikopterlerin karşısında yılmadan, usanmadan o gece şehadete yürüdü. Hayatımın son 16 yılının büyük bölümünü böyle bir şehirde geçirmiş olmaktan iftihar ediyorum.

OSMANLI TOKADI GEREKİR
Ankara Türkiye'nin en büyük reformlarına öncülük etti. Bugün Türkiye Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne adım atmaya hazırlanıyorsa bunda Ankara'nın çok büyük katkısı var. Bu seçimlerde irademize ve geleceğimize bir kez daha sahip çıkıyor muyuz? 24 Haziran'da güçlü Meclis, güçlü hükümet, güçlü Türkiye için cumhurbaşkanlığında şahsımı, Meclis'te AK Parti'yi desteklemeye hazır mıyız? Sakın ha fitnecilere asla fırsat vermeyin.
Bunlara 5 koyun ver, kaybedip gelirler. Son pişmanlık da para etmez. Bütün yakınlarınıza bunları anlatmanız lazım. Anlatın ki sandıklardan gümbür gümbür AK Parti ve şahsım çıksın.
Biz seçim meydanlarımızda yaptıklarımızı, yapmakta olduklarımızı ve yapacaklarımızı anlatıyoruz. Yeni projelerimizi, 2023 hedeflerimizi, 2053 ve 2071 vizyonlarımızı anlatıyoruz. Ötekiler sadece yıkmayı anlatıyor. Bay Muharrem'in ağzından, Bay Kemal'den terörle mücadeleyi duydunuz mu? Adam Ankara'dan İstanbul'a teröristlerin desteğiyle parlamentoya girenlerle yürüyor. Öbürü Diyarbakır'da 53 Kürt kardeşimi öldürenlerin talimatını veren birisini cezaevinde ziyaret ediyor. Şimdi 24 Haziran'da bunlara bir Osmanlı tokadı gerekmez mi? Onun için de çok çalışmamız lazım. Bunlara kalsa Türkiye'yi 1940'lara, 1970'lere, 1990'lara geri götürecekler.

O APOLETLERİ MİLLET TAKTI
'Okulları ücretsiz yapacağız' diyor. Ya ey zavallı okullar zaten paralı değil ki. Biz ilköğretimde çocuklarımızın kitaplarını masaların üzerine koyuyoruz. Bunların ondan bile haberi yok.
Avrasya Tüneli'ni, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü, Osman Gazi Köprüsü'nü yaptık. Osman Gazi Köprüsü'nden Sayın Muharrem İnce de geçiyor. Çünkü öbür ucunda Yalova var. Biz buyuz. Oradan kim geçecek kim geçmeyecek bakmayız.
AK Parti terör örgütlerinin başlarını gidip inlerinde eziyor. Bunlar ise onlara çanak tutuyor. Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekâtlarında Suriye'de 4 bin kilometre karelik alanı güvenli hale getirdik. 200 bin kardeşimiz topraklarına döndü. Ama bunlar ne diyor, 'Afrin'e gitme'. İnce ne diyor bizim İsmail Metin Temel Paşa'ya. 'Geldiğim günün ertesinde apoletlerini sökeceğim' diyor. Önce haddini bil. Bu apoletleri millet taktı. Ama benim milletim size 24 Haziran'da zaten o beklediğiniz fırsatı vermeyecek.

GÜÇLÜ TÜRKİYE...
Bir tanesi çıkıyor, 'Külliye'yi satacağız' diyor. Bir diğeri Çankaya'yı satacakmış. Bunlar şaşırmış. Bunlara kalırsa ülkeyi de satarlar. Geçmişte de hep bunları yaptılar zaten. Bunun için güçlü Meclis, güçlü hükümet, güçlü Türkiye diyor muyuz?"

BU İŞLER USTALIK İSTER
"Ankara'ya YHT garını kazandırdık. 95 bin konut projesini hayata geçirdik. 466 kilometre bölünmüş yol vardı, 16 yılda 534 kilometre daha ekledik. Dünyanın en büyük 100 savunma sanayi firmasından 3'ü Ankara'da. Bay Muharrem bu işler durup dururken olmuyor. Öyle ince ince yürüyerek de olmuyor. Belediyecilikse bizde var, Başbakanlıksa bizde var, Cumhurbaşkanlığıysa o da bizde var. Bu iş çıraklık işi değil, büyük ustalık ister. Onun için sizlerden icazet istiyorum."

ANKARA'YA 4 MÜJDE...
Cumhurbaşkanı Erdoğan başkentte, 19 Mayıs Stadyumu'nun yerine 55 bin kişilik uluslararası standartlarda bir stadyum, bir ucu Ankara Emniyet Müdürlüğü kavşağında diğer ucu Sıhhıye'de olan dev bir millet bahçesi, Kahramankazan'da 723 hektarlık alana Uzay ve Havacılık İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ve Akyurt'ta bir fuar alanı yapılacağını da müjdeledi.


 

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Erdoğan,, Ankara'ya, 4, Müjde, Birden, Verdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı