Haber Detayı
15 Mart 2017 - Çarşamba 00:35
 
Deniz Baykal, Keçiören'de Konuşma Yaptı
Deniz Baykal, CHP Keçiören İlçe Başkanlığı tarafından Neşet Ertaş Sanat ve Gösteri Merkezinde düzenlenen referanduma hayır kampanyası toplantısına katıldı.
Keçiören Haberi
Deniz Baykal, Keçiören'de Konuşma Yaptı

CHP Keçiören İlçe Başkanlığı tarafından Neşet Ertaş Sanat ve Gösteri Merkezinde düzenlenen referanduma hayır kampanyası toplantısına CHP Antalya Milletvekili Deniz Aykal, CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, CHP İl Başkanı Adnan Keskin, DP yöneticileri, sendika temsilcileri ve CHP'li ilçe belediye başkanları ile çok sayıda partili katıldı. 'Türkiye bir kişiden büyüktür', 'Terör bataklığına saplanmamak için hayır', 'Gelecek için hayır', 'Türkiye'nin tapusunu istiyorlar', 'Hayır' dövizlerinin açıldığı toplantıda, program öncesinde CHP Keçiören Teşkilatının oluşturduğu Türkü korosu konser verdi. Türk Bayraklarının açıldığı toplantıda İzmir Marşı söylendi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın Hollanda'daki ziyaretlerinin engellenmiş olmasından dolayı büyük üzüntü duyduğunu bildirdi ve Başkal konuşmasında şunları söyledi:

"Ben de büyük bir acı ve üzüntü yaşıyorum. Dün maalesef Cumhuriyet tarihimizde maruz kalmadığımız çok büyük yanlıklara haksızlıklara tanık olduk. Türkiye Cumhuriyetinin iki bakanı birisinin uçağının inmesine izin verilmediği için bir ülkeye giremez noktada olduğu için geri çekildi. Diğeri konsolosluğa 30 metre kala durduruldu ve sınır dışı edildi. Olmaz böyle bir şey. Böyle bir olay hepinizi, hepimizi derinden yaralamıştır. Ben kendimi derinden yaralanmış hissediyorum. Türkiye Cumhuriyetinin iki temsilcisinin böyle bir muameleye maruz kaldığına tanık olmak bunu izlemek gerçekten derinden yaraladı beni. O acı ve üzüntü içindeyim. Bu hiçbir şekilde kabul edilebilir bir olay değildir. Böyle bir olayı Türkiye Cumhuriyeti her bir vatandaşımızın hazmetmesi mümkün değildir. Bu bizim unutmayacağımız ağır bir travmadır. Kendimi rencide olmuş hissediyorum.TC rencide olmuş hissediyorum. Böyle bir muameleyi Türkiye hak etmedi ama böyle bir muameleye maruz kaldı. Bu olay yanlıştı. Bizim için de yanlıştır. Bu olay Türkiye'nin hiçbir zaman tasavvur edemeyeceğimiz bir muameleye maruz bırakılabileceğini acı bir biçimde bize göstermiştir. Bunu hazmetmiyorum. Bunu kabul etmiyorum. Bize bu muameleyi yapanları da, Türkiye'yi buraya sürükleyenleri de kabul etmiyorum." (DHA)

Kaynak: (DHA) - Doğan Haber Ajansı Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Deniz, Baykal,, Keçiören'de, Konuşma, Yaptı,
Yorumlar
Haber Yazılımı