Haber Detayı
09 Kasım 2017 - Perşembe 20:01
 
Depremden Korunmayı, Yaşayarak Öğrendiler
Çankaya Belediyesi, Mazhar Usta Ortaokulu öğrencilerini, deprem anında yaşanacaklar konusunda bilgilendirmek amacıyla AFAD Deprem Simülasyon Merkezi’ne götürdü.
Mamak Haberi
Depremden Korunmayı, Yaşayarak Öğrendiler

Okulların fiziki koşullarını iyileştirerek ve çevre düzenlemesini gerçekleştirerek öğrencilerin sağlıklı bir ortamda eğitim almasını sağlayan Çankaya Belediyesi, çocukların bilinçlenmesi konusunda da çeşitli eğitimler düzenliyor. Okulları ziyaret ederek geri dönüşüm, ağız ve diş sağlığı gibi konularda çocuklara çeşitli eğitimler veren Belediye, bu defa Mazhar Usta Ortaokulu öğrencilerini AFAD Deprem Simülasyon Merkezi'nde deprem hakkında bilgilendirdi.

Türkiye'nin tek deprem simülasyon merkezi olan AFAD Deprem Simülasyon Merkezi'nde gerçekleştirilen eğitimde öğrenciler, gerçek bir deprem sırasında neler yaşandığını ve nasıl davranmaları gerektiğini canlı olarak öğrendi.

Olası bir deprem karşısında nasıl davranmaları gerektiği konusunda uzmanlar tarafından verilen teorik eğitimin ardından Türkiye'nin en gelişmiş simülasyon merkezinde  oluşturulan yapay deprem ortamında gerçek bir depremde yaşanabilecekleri ve neler yapmaları gerektiğini yaşayarak deneyimledi.

Öğretmenlerinin de katıldığı farklı oyunlar eşliğinde verilen eğitimde, öğrenirken eğlenceli vakit de geçiren öğrencilere, deprem eğitimi kitapçığı hediye edildi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Depremden, Korunmayı,, Yaşayarak, Öğrendiler,
Yorumlar
Haber Yazılımı