Haber Detayı
01 Eylül 2018 - Cumartesi 12:34
 
Devlet Bahçeli, Etimesgut'ta Yerel Seçimlerle İlgili Konuştu
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Etimesgut Belediyesi tarafından düzenlenen açılış ve temel atma töreninde konuşma yaptı.
Siyaset Haberi
Devlet Bahçeli, Etimesgut'ta Yerel Seçimlerle İlgili Konuştu

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Etimesgut Belediyesince tertiplenen açılış ve temel atma merasimine katıldı. Programda yaptığı konuşmada Türkiye aleyhine yoğun bir kara propagandanın uygulandığını vurguladı.
 
Yaklaşan yerel seçimlerle ilgili olarak ta konuşan Bahçeli şunları söyledi.

“CHP-HDP ve yedekleriyle kurulan karanlık ittifakın hesabı cumhurun iradesiyle bozulmalıdır” 

Özellikle başta İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere, ilaveten diğer 27 büyükşehir belediye yönetimin FETÖ-PKK-PYD’nin yörüngesine sabitlenen partilerin kontrolüne girmemesi gerektiğini ifade eden Bahçeli, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin başarısı ve tam manasıyla tesisi maksadıyla büyükşehir belediyelerin buna uygun yönetimi de beka meselesidir, geleceğimiz için vazgeçilmez değerdedir. Şu anda 3 büyükşehir, 10 il, 80 ilçe, 12 belde olmak üzere toplamda 102 belediye siyasi iradece atanmış kayyumlar tarafından yönetilmektedir. Bu belediyeleri yöneten belediye başkanlarından 94’ü PKK, diğer 8’i de FTÖ/PDY soruşturması nedeniyle görevlerinden alınmışlar, belediye yönetimleri de haklı olarak kayyuma devredilmiştir. Altını kalın olarak çiziyorum ki, kayyumla yönetilen belediyelerin milletimizin iradesi doğrultusunda, yeni sistemin yapısına uygun olacak şekilde tezahürü, teşkili ve tahkimi sağlanmalı, bu konuda demokratik mücadele cesaretle, inançla yürütülmelidir. Türkiye’de PKK’nın yöneteceği belediye kesinlikle olmamalı, 15 Temmuz öncesine dönülmemeli, CHP-HDP ve yedekleriyle kurulan karanlık ittifakın hesabı cumhurun iradesiyle bozulmalıdır” açıklamasında bulundu.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Devlet, Bahçeli,, Etimesgut'ta, Yerel, Seçimlerle, İlgili, Konuştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı