Haber Detayı
30 Mart 2020 - Pazartesi 18:18
 
Diş Beyazlatma Nedir?
Diş beyazlatma işlemi son dönemlerde sık uygulanan tedavi biçimlerindendir. İşlem sırasında diş yüzeyindeki mine yapısının hidrojen peroksit ve türevleri ile tonunun açılması sağlanır.
Sağlık Haberi
Diş Beyazlatma Nedir?

Diş beyazlatma işlemi son dönemlerde sık uygulanan tedavi biçimlerindendir. İşlem sırasında diş yüzeyindeki mine yapısının hidrojen peroksit ve türevleri ile tonunun açılması sağlanır. Dişlerin şekil ve renk bozuklukları kişileri psikolojik açıdan rahatsız htirir. Gülümserken estetik kaygı yaşamak istemeyen hastalar diş beyazlatma işlemi ile çok daha beyaz gülüşler elde edebilir. Bu işlem, pek çok nedenden kaynaklanarak uygulanabilir. Örneğin dişi koruyan katman olan mine tabakası zamanla incelebilir ve bu yüzden dişler eski beyazlığını kaybeder. Asitli ya da kafeinli içeceklerin tüketimi de bu tabakanın incelmesinde ve dişlerin eski beyazlığını kaybetmesinde aktif rol oynar. Sigara, bazı ilaçlar ya da diş bakımının eksikliği gibi birçok nedenle hastalar dişlerinin eski beyazlığını kaybeder. Sağlıklı bir gülüş sağlayan işlem, diş hekimleri tarafından çok kısa bir sürede, acısız ve ağrısız bir şekilde uygulanmaktadır. İzmir şehrinde pek çok klinikte uygulanan standart işlemlerdendir.

 

Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Sağlıklı bir gülüş isteyen herkes tarafından yaptırılabilir. Engel olacak bir diş ya da diş eti hastalığı olmayanlar güvenle bu tedavi yöntemini uygulayabilirler. Bunun yanında henüz gelişimini tamamlamamış kişilere, emziren annelere ya da gebelere bu işlem önerilmemektedir. İleriki dönemlerde bu kişiler de tercih edebilir. Dişlerini beyazlatmak isteyen kişiler öncelikle bu işleme hazırlanır. Bir ağız kontrolü yapılarak çürük dişin olmadığına emin olunur. Çürük dişin var oluşu diş beyazlatmaya engeldir, çünkü kullanılan solüsyon çürük bölgeye temas ettiğinde hassasiyet yaratır.

Herhangi bir ağız sorunu bulunmayan kişiler diş hekimi tarafından hazırlanan jel ya da solüsyonlar ile işlemi muayenehanede tamamlar. Bazı yöntemler ise evde uygulanabilir. Diş hekiminizden alacağınız jeli kendi evinizde diş hekiminizin belirlediği zaman aralıklarında uygulayabilirsiniz. 6 ila 8 ton arasında beyazlık sağlayan diş beyazlatma İzmir kliniklerinde uygulanır ve hastaları istedikleri sonuçları sağlar. Oldukça başarılı olan işlem hem kısa sürede hem de basit bir şekilde tamamlanabilir.

 

Diş Beyazlatmanın Yan Etkileri Nelerdir?

İşlemin kalıcı hiçbir yan etkisi yoktur. Sadece hastalar 24 ila 48 arasında dişlerinde hassasiyet hissedebilirler. Sıcak veya soğuk içecek tüketimine dikkat ederek bu hassasiyeti minimuma indirmek mümkündür. Diş beyazlatma İzmir Bornova’da uzman kadrosu ve tecrübesi ile hizmet veren Bornova Dent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde güvenle yaptırılabilir. Hastalar ilgili hizmet için kolaylıkla randevu alabilirsiniz. Randevu almak ve daha fazla bilgiye sahip olmak için https://bornovadent.com.tr/dis-beyazlatma-bleaching/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Diş, Beyazlatma, Nedir?,
Yorumlar
Haber Yazılımı