Haber Detayı
21 Ekim 2017 - Cumartesi 12:21
 
Dr. Yüce Atilla Demirci, Ülkemizi Fransa'da Temsil Ediyor
Bu yıl 33’üncüsü düzenlenen Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi Fransa’nın Strazbourg şehrinde başladı.
Sincan Haberi
Dr. Yüce Atilla Demirci, Ülkemizi Fransa'da Temsil Ediyor

MHP’li Sincan ve Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Dr. Yüce Atilla Demirci, Ankara’dan Türkiye’yi temsilen Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Genel Kurulu’na katıldı. Bu yıl ’Mültecilerin Başarılı Entegrasyonu İçin Yerelleştirilmiş Politikalar’ temasıyla düzenlenen Avrupa Konseyi’nde Türkiye’nin konuya ilişkin düşünceleri Avrupa’nın dört bir yanından gelen temsilcilere aktarıldı. Kongre'nin açılışında konuşan Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Thorbjorn Jagland, "Atlantik'ten Vladivostok'a kadar Avrupa Kıtasını kapsayan Avrupa Konseyi, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi başta olmak üzere, temel standartların savunuculuğunu yapmaktadır." dedi.

Türk Kültürü Tanıtıldı

Türkiye'nin geçen yıl 18 üye ile en büyük 6 ülke arasına girdiğini, Türkçenin de resmi dil olarak kongre çalışmalarında kullanılmaya başladığına dikkati çeken Yüce Atilla Demirci, "Bu önemli bir başarı. İnşallah Türk heyeti olarak Avrupa Konseyi'nde Türkiye'yi en iyi şekilde temsil etmek için mücadele edeceğiz." dedi. Strazburg'da bulunan Avrupa Konseyi binasında toplanan Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi'nde, İstihdam için Koordinasyon ve Eğitim Teknik Destek Projesi (İSKEP) ile ilgili bir resepsiyon verilerek kongre üyeleri ve Avrupa Konseyi çalışanları bilgilendirildi. Türk kültürü ve müziğinin de tanıtıldığı resepsiyonda Türk mutfağının eşsiz lezzetleri ikram edildi.

Ankara’dan Kimler Katılıyor?

Fransa’nın Strazbourg şehrinde düzenlenen Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi’nde Türkiye 18 üye ile temsil ediliyor. Ankara’dan MHP’li Sincan ve Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Dr. Yüce Atilla Demirci’nin dışında Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk ve CHP’li Çankaya Meclis Üyesi Funda Gezmiş katılıyorlar. Yüce Atilla Demirci’nin dışında MHP adına katılan isimler ise Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Osmaniye Belediye Meclis Üyesi Hacer Burcu Yüceer.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, takım elbise ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve takım elbise

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, gülümseyen insanlar, oturan insanlar, masa ve iç mekan

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Dr., Yüce, Atilla, Demirci,, Ülkemizi, Fransa'da, Temsil, Ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı