Haber Detayı
30 Eylül 2014 - Salı 02:42
 
Dünya Gıda Günü, Yenimahalle'de Kutlanacak
Yenimahalle Belediyesi ve Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) tarafından her yıl ortaklaşa düzenlenen Dünya Gıda Günü etkinlikleri için hazırlıklar başladı.
Yenimahalle Haberi
Dünya Gıda Günü, Yenimahalle'de Kutlanacak

Ekim ayı içerisinde yapılacak etkinlikler hakkında görüş alışverişi yapmak üzere Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ı makamında ziyaret eden FAO Türkiye Temsilcisi Yuriko Shoji halk sağlığı konusunda gösterdiği gayretli çalışmalar nedeniyle Başkan Yaşar’a teşekkür etti.

Bilinçli toplum sağlıklı bireyler

Dünyada sağlıklı gıdanın üretilmesi ve tüketilmesi konusunda toplumu bilinçlendirmek adına yerel yönetimler olarak üzerlerine düşeni yapma gayretinde olduklarını belirten Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Dünyada her gün yeni hastalıklar tespit ediliyor. Bunun sebebi de halkımızın her geçen gün sağlıklı havayı ve sağlıklı gıdayı kaybediyor olmasıdır. Yaptığımız organizasyonlarla farkındalık yaratmak, sağlıklı gıda üretimi ve tüketimi konusuna dikkat çekmek istiyoruz. İnşallah çabalarımız yerine ulaşıyordur” dedi.

Kutlamalar 20 Ekim’de

Dünya Gıda Günü etkinlikleri bu yıl 20 Ekim Pazartesi günü Yenimahalle Kapalı Pazar yeri ve Sosyal Tesislerinde yapılacak. Okulların yanı sıra çok sayıda sivil toplum örgütünün de destek verdiği kutlamalarda sağlıklı gıda stantları kurulacak. Gün boyu vatandaşlara gıda maddeleri ve beslenme konusunda bilgiler verilecek.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Yenimahalle, Belediyesi, Birleşmiş, Milletler, Gıda, Tarım, Örgütü, (FAO), taraf
Yorumlar
Haber Yazılımı