Haber Detayı
04 Haziran 2016 - Cumartesi 01:58
 
Dünyagöz'den Engellilere Akıl Cihaz Dağıtımı
Geçtiğimiz günlerde İstanbul Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleştirdiği “Gören Gönüller” projesi ile az gören ve görme engelli lise-üniversite öğrencilerini akıllı..
Sağlık Haberi
Dünyagöz'den Engellilere Akıl Cihaz Dağıtımı

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleştirdiği “Gören Gönüller” projesi ile az gören ve görme engelli lise-üniversite öğrencilerini akıllı cihazlarla buluşturan Dünyagöz Vakfı, cihazların dağıtımına Ankara’dadadevam etti. Dünyagöz Ankara Hastanesi’nin işbirliğiyle gerçekleştirilen organizasyonda öğrencilere akıllı cihazlarını teslim eden Dünyagöz Vakfı Genel Müdürü Ceren Teoman, “Öncelikli hedefimiz, çocuklarımızın günlük hayatlarını başkalarına ihtiyaç duymadan güvenli bir şekilde sürdürebilmelerini ve eğitim hayatlarında başarıyı destekleyerek bilgiye erişimlerini kolaylaştırmak. Bugün çocuklarımıza teslim ettiğimiz bu akıllı cihazlarla bu hedefimizi gerçekleştirdiğimiz için çok mutluyuz” dedi.

Dünyagöz Vakfı, Gören Gönüller projesiile yüzlerce öğrencinin hayatına umut ışığı olmaya devam ediyor. 30 Mayıs Pazartesi günü İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin de destekleriyle Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda Sibel Can’ın sahne aldığı muhteşem konserde akıllı cihaz dağıtımına başlayan Dünyagöz Vakfı, taşıdığı umut ışığını Başkent’e de ulaştırdı.

Dünyagöz Ankara Hastanesi’nin işbirliğiyle gerçekleştirilen etkinlikte akıllı cihazlar öğrencilere Dünyagöz Vakfı Genel Müdürü Ceren Teoman tarafından, teslim edildi. Dünyagöz Ankara Hastanesi Yöneticilerinin yanısıra, Türkiye Körler Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Melahat Altınbaş, Parlayan İfadeler’den Kişisel Eğitim Uzmanı Ayşe Parlar, Ankara’da bulunan Lions Kulübü üyelerinin ve öğrencilerin aileleri ile birlikte katıldıkları etkinlikte konuşan Teoman, “Bildiğiniz gibi 30 Mayısta Gören Gönüller Projemizin lansmanını gerçekleştirdik ve bu lansman gecesi ile birlikte vakfımız tarafından bağışlanan 300 akıllı cihazın dağıtımına başladık. Bu geceden elde edilen gelirin de aktarılacağı bu projede hedefimiz ihtiyaç sahibi olan 1000 öğrenciyi akıllı cihazlarla buluşturmak.  Dünyagöz Vakfı olarak 2011 yılından bu yana göz ve göz sağlığının önemini vurgulayan çalışmalar gerçekleştirdik ve bu alanda gelişmiş teknolojileri izleyerek toplumun yararına sunduk. Bundan sonra da vakfımız bu amaç doğrultusunda yeni projelerini hayata geçirecek. Bunun için duyarlı vatandaşlarımızın desteklerini bekliyoruz.”dedi.

Tamamen görme engellilere özel olarak tasarlanmış bu cihazlar telefon özelliğinin yanı sıra; dokunmatik, metin okuma, ses ile komut verme, yazıları büyütme, sesli olarak adres tarifi yapma, renk tanıma, OCR, NFC ve acil yardım imdat butonu gibi önemli özellikleriyle görme engellilerin hayatına ışık oluyor. 

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Geçtiğimiz, günlerde, İstanbul, Cemal, Reşit, Rey, Konser, Salonu’nda, gerçekleş
Yorumlar
Haber Yazılımı